Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Maciej Zendeł: Każdy ma równe szanse na zdobycie medalu

Maciej Zendeł: Każdy ma równe szanse na zdobycie medalu

fot. archiwum

- W gronie faworytów należałoby wskazać m.in. gospodarzy, czyli Argentynę oraz Iran, Chiny, Brazylię, Stany Zjednoczone, Polskę i Włochy - mówi na kilka dni przed początkiem mistrzostw świata II trener polskich kadetów, Maciej Zendeł.

Mistrzostwa świata kadetów w Argentynie rozpoczną się 14 sierpnia. Reprezentacja Polski udała się do Corrientes kilka dni wcześniej, aby już na miejscu dopracować ostatnie elementy gry przed startem w czempionacie.

Maciej Zendeł: – Bardzo ważne są aspekty aklimatyzacji w nowym miejscu. Polski Związek Piłki Siatkowej dołożył wszelkich starań, abyśmy wcześniej udali się do Argentyny i tam spokojnie przygotowywali się do startu w mistrzostwach. Dla nas to komfortowa sytuacja. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju rozegramy sparing z gospodarzem mistrzostw – Argentyną. Oprócz nas wcześniej do Argentyny udały się zespoły Chin, Iranu i Japonii.Pana zdaniem która drużyna z fazy grupowej będzie najtrudniejszym przeciwnikiem biało-czerwonych?

– Wszyscy obawiają się Iranu. Osobiście również uważam, że to będzie nasz najtrudniejszy przeciwnik w grupie. Niemniej nie możemy zapominać o pierwszym meczu, który zagramy z Bułgarami. Co prawda w tym roku graliśmy z nimi kilkakrotnie, a ostatnio podczas XIII Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży w Tbilisi pokonaliśmy ich dwukrotnie. Nie zmienia to faktu, że musimy ten mecz rozpocząć bardzo skupieni i skoncentrowani na własnej grze. Zawodnicy muszą podejść do tego spotkania tak samo, jak to zrobili podczas finału w Gruzji.

Reprezentacja Polski jest mistrzem Europy. Czy z tego powodu rywale będą czuli respekt przed naszym zespołem?

– Uważam, że pewien rozdział, jakim były mistrzostwa Europy, trzeba zostawić za sobą. To już historia. Teraz bierzemy udział w zupełnie innym turnieju. Każdy ma równe szanse na zdobycie medalu. Może jesteśmy w trochę lepszej sytuacji, jeżeli chodzi o Europę. Z dużą liczbą zespołów graliśmy i udało się nam je pokonać. Ale tak jak powiedziałem wcześniej – mistrzostwa świata to osobny turniej, gdzie przyjdzie nam rywalizować z drużynami z Ameryki Południowej, Ameryki Północnej i Azji. Każdy będzie starał się znaleźć jak najlepszy sposób na pokonanie przeciwników.

Polska drużyna wielokrotnie rozgrywała mecze z europejskimi zespołami, więc wie, jaki poziom sportowy i styl gry mogą zaprezentować przeciwnicy. Co z drużynami spoza Europy? Udało się wam dotrzeć do materiałów wideo?

– Znamy Bułgarów, ponieważ wielokrotnie graliśmy przeciwko nim. Mamy filmy z gry Irańczyków, którzy ostatnio brali udział w turnieju we Włoszech. W związku z tym nie będziemy mieli żadnego problemu z odpowiednim przygotowaniem drużyny do dwóch pierwszych meczów. Potem będziemy mieli dzień przerwy, więc spokojnie rozpiszemy pozostałe zespoły, takie jak chociażby Tajwan czy Chile.

Kto pana zdaniem ma największe szanse na zdobycie medalu mistrzostw świata kadetów?

– Myślę, że w gronie faworytów należałoby wskazać m.in. gospodarzy, czyli Argentynę oraz Iran, Chiny, Brazylię, Stany Zjednoczone, Polskę i Włochy. Dla mnie osobiście wielką niewiadomą tego turnieju jest reprezentacja Kuby.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved