Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Iwan Jakowlew: Nie chcę stać w kwadracie

Iwan Jakowlew: Nie chcę stać w kwadracie

fot. archiwum

Iwan Jakowlew - zawodnik Fakiełu Nowy Urengoj jest dobrze znany kibicom klubu. Nie jest uważany za debiutanta, w składzie drużyny młodzieżowej został mistrzem Ligi Młodzieżowej w sezonie 2013/2014. Potem grał w klubie z Moskwy.

Utalentowany blokujący w poprzednim roku został wypożyczony do MGTU Moskwa, gdzie starał się wypracować pożądaną w Superlidze sprawność fizyczną. Obecnie dorosły i dojrzały blokujący wraca do drużyny, w której chce pokonać konkurencję i zdobyć miejsce w składzie.

Spędziłeś sezon w składzie MGTU Moskwa. Jaki był ten rok i jak cię zmienił?

Iwan Jakowlew: Na początku sezonu dostałem szansę: bardzo długo nie było możliwości znalezienia trzeciego blokującego, postawiono więc na mnie, na najmłodszego… Swojego miejsca w podstawowym składzie potem już nie oddałem. (śmiech) Oczywiście były momenty, kiedy coś się nie udawało, zostawałem zmieniany, ale nie na długo. Zagrałem w 90% meczów w sezonie. Pracowałem więcej na treningach i w każdym meczu dawałem z siebie wszystko, aby potwierdzić, że moje miejsce na boisku nie jest przypadkowe.Powiedz, czy udało ci się odpocząć?

– Zakończyłem sezon w MGTU i wyjechałem do domu w Sankt Petersburgu do swoich rodziców. Część czasu spędziłem na daczy. A tam zawsze do wykonania są jakieś prace budowlane, syn – bezpłatna siła robocza, trzeba więc pomagać. (uśmiech) Kontrolowałem robotników i pracowałem razem z nimi. Burzyliśmy stary dom i zaczynaliśmy budowę nowego, zaczynając od fundamentów. Wspólnie z ojcem chodziliśmy na ryby.

Gdzie spędziłeś drugą część urlopu?

W Moskwie, a pod koniec lipca razem z dziewczyną odpoczywaliśmy nad Morzem Czarnym. Byliśmy zadowoleni z wyjazdu i planujemy powtórzyć wyjazd w przyszłym roku.

Wracasz do rodzimego klubu, w związku z tym jakie są twoje oczekiwania?

– Oczywiście bardzo się z tego cieszę. Kiedy grałem w drużynie młodzieżowej, to zawsze marzyłem o tym, żeby debiutować w Superlidze właśnie w zespole Fakieła. Marzenia się spełniają i mam nadzieję, że wszystko się uda.

Jakie cele stawiasz sam sobie?

– Chciałbym grać w pierwszym składzie, nie interesuje mnie stanie w kwadracie. W tym roku Fakieł będzie odmłodzony, dlatego też chcę się dobrze pokazać w zespole. Potwierdzić to, że jestem gotowy na wszystko. Jeśli chodzi o cele drużyny, to powinniśmy zajść dalej i grać lepiej niż w ubiegłym sezonie.

źródło: fakelvolley.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved