Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Espadon już w komplecie, dziś zaczyna treningi

Espadon już w komplecie, dziś zaczyna treningi

fot. archiwum

Od dziś przygotowania do sezonu rozpoczął Espadon Szczecin. Ostatnim jego nabytkiem został młody przyjmujący z Lotosu Trefla Gdańsk. Podopieczni trenera Brdjovicia przez pierwsze tygodnie formę szlifowali będą w... Policach.

I-ligowe zespoły powoli rozpoczynają przygotowania do następnego sezonu. Niemal wszystkie z nich skompletowały już swoje składy, a tylko w nielicznych brakuje pojedynczych ogniw. Wszystkie karty odkrył już również Espadon Szczecin. Ostatnim jego nabytkiem został utalentowany przyjmujący, Igor Dobiszewski. To 20-letni siatkarz, który w minionym sezonie występował w grającym w Młodej Lidze Lotosie Treflu Gdańsk. Mierzący 195 cm zawodnik zagrał niemal we wszystkich spotkaniach, gromadząc w nich na swoim koncie 116 punktów. Wraz ze swoją drużyną zakończył rozgrywki Młodej Ligi na czwartym miejscu, ulegając w walce o brązowy medal Transferowi Bydgoszcz. O miejsce w składzie rywalizował będzie z Maciejem Wołoszem, Patrykiem Orłowskim, a także z Bartoszem Pietruczukiem, który również pierwsze siatkarskie szlify zbierał w gdańskim klubie. Ponadto na pozycję libero zostanie przesunięty Adam Tołoczko, który o miejsce w podstawowym składzie rywalizował będzie z Jakubem Guzem.

Dziś szczecińska drużyna rozpoczyna przygotowania do sezonu. W pełnym składzie, bowiem do Polski przyleciał już brazylijski atakujący – Leandrao, będzie przez pierwsze trzy tygodnie trenowała w Policach. Przez najbliższy okres trener Brdjović będzie poznawał poszczególnych zawodników i przekazywał im własną filozofię siatkówki. We wrześniu Espadon zapewne rozegra szereg sparingów, ale ich harmonogram nie jest jeszcze znany.

Skład Espadonu Szczecin na sezon 2015/2016:Rozgrywający: Michal Sladecek, Krzysztof Antosik
Atakujący: Leandrao, Łukasz Pietrzak
Środkowi: Marcin Nowak, Bartosz Cedzyński, Janusz Gałązka, Bartosz Wajdowicz, Damian Markiewicz
Przyjmujący: Maciej Wołosz, Patryk Orłowski, Bartosz Pietruczuk, Igor Dobiszewski
Libero: Jakub Guz, Adam Tołoczko

Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved