Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18: Ostatni dzień walki Lenca i Lewickiego

Plażowe ME U-18: Ostatni dzień walki Lenca i Lewickiego

fot. FIVB

Adam Lenc i Maciej Lewicki do pewnego momentu świetnie radzili sobie w plażowych ME do lat 18. Niestety, trzecia runda nie była dla nich szczęśliwa. Polakom pozostała walka o 5. miejsce, ale ostatecznie na koniec mistrzostw uplasowali się oczko niżej.

Polacy po porażce w trzeciej rundzie pozostali w walce o piątą lokatę mistrzostw Europy. Rano w niedzielę Lenc i Lewicki mieli rozegrać pojedynek z turniejową „jedynką” – łotewską parą Samoilovs/Nasonovs, przeciwnicy jednak zgłosili problemy zdrowotne i oddali mecz walkowerem. Oddając także kolejny mecz  – o 7. lokatę. Dzięki temu biało-czerwoni znaleźli się już w „szóstce” i pozostała im bezpośrednia walka o 5. miejsce.

Niestety, końcówka turnieju nie wyszła polskiej parze i w ostatnim starciu nasi reprezentanci musieli uznać wyższość duetu z Hiszpanii. Polacy mieli w tym pojedynku swoje szanse, ale za każdym razem skuteczniej w końcówkach spisywali się przeciwnicy, kończąc całe starcie w dwóch odsłonach. Tym samym Lenc/Lewicki zajęli 6. miejsce w tegorocznych mistrzostwach Europy U-18.

Samoilovs/Nasonovs LAT [1] – Lenc/Lewicki POL [3] 0:2
(0:21, 0:21)Lenc/Lewicki POL [3] – Jiménez/Huerta A. ESP [7] 0:2
(17:21, 19:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved