Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K: Siatkarki z Izraela ponownie lepsze od Gruzinek

LE K: Siatkarki z Izraela ponownie lepsze od Gruzinek

Siatkarki z Izraela ponownie okazały się lepsze od Gruzinek, z tym że w drugim meczu do odniesienia zwycięstwa potrzebowały aż pięciu setów. Tym samym reprezentantki Gruzji zdobyły swój pierwszy punkt w tegorocznej Lidze Europejskiej.

Po tym jak podopieczne trenera Arie Selingera pokonały łatwo w trzech setach reprezentację Gruzji, następnego dnia musiały w wygraną z tym samym zespołem włożyć zdecydowanie więcej wysiłku. Mecz przemienił się w prawdziwy dreszczowiec i Gruzinki były bardzo blisko sięgnięcia po historyczną, pierwszą wygraną w Lidze Europejskiej. Jednak nawet jeden punkt cieszył zawodniczki, zwłaszcza że wywalczyły go przed swoją publicznością w Tbilisi.

Izrael dzielił i rządził na parkiecie tylko w trzecim secie, w pozostałych walka była punkt za punkt. Gruzinki po porażce w trzeciej odsłonie w czwartej przystąpiły do gry z wielkim impetem, prowadząc nawet w pewnym momencie 16:11. Mimo pogoni przyjezdnych w końcówce seta miejscowym udało się wygrać tę partię 25:23, a w ich szeregach brylowała zaledwie 16-letnia Ann Kalandadze, która z dorobkiem 22 punktów była najlepiej punktującą zawodniczką. Po tej wygranej w tie-breaku zdaje się, że presja i świadomość, iż wygrana jest tak blisko, przytłoczyły nieco gospodynie i przegrały tę partię do 10. Przypomnijmy, że kolejne mecze Gruzinki rozegrają również u siebie, a będą podejmować naszą drugą reprezentację.

Gruzja – Izrael 2:3
(27:29, 25:21, 16:25, 25:23, 10:15)

Gruzja: Gaprindashvili (9), Chelidze (15), Kipshidze (3), Sturua (8), Kalandadze (22), Tchautchidze (13), Sanadze (libero)

Izrael: Gluck (12), Starikov (14), Peham S. (8), Devash (21), Zur (19), Kolnogorov (13), Zinober (libero) oraz Peham D. (1), Saada (1), Stein i Shebotarov