Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE, gr. A: Kolejny tie-break dla Duńczyków

LE, gr. A: Kolejny tie-break dla Duńczyków

Niedzielne spotkanie pomiędzy reprezentacjami Danii i Austrii, podobnie jak poprzednia ich konfrontacja, zakończyło się w pięciu setach. Również jak dzień wcześniej triumfowali podopieczni Mikaela Trolle, którzy przegrywali w meczu 1:2, ale odrobili straty.

Nie udał się Austriakom rewanż za sobotnią porażkę. Także tym razem siatkarze obu ekip musieli rozegrać pięć setów. I identycznie jak dzień wcześniej lepiej wypadli gospodarze. Początki meczu w wykonaniu podopiecznych Mikaela Trolle mogły jeszcze być zapowiedzią dość jednostronnego widowiska. Szybko przystępując do ataku, na etapie pierwszej przerwy technicznej odsłony premierowej to Duńczycy byli w lepszej sytuacji. Podobnie jak we wcześniejszych meczach najjaśniejszym punktem miejscowych był Peter Bonnesen. Przy wsparciu Møllgaarda as reprezentacji Danii wyprowadził swój zespół na niemałe prowadzenie, i tak podczas drugiej przerwy technicznej Duńczycy prowadzili już 16:10. Mimo niezłej dyspozycji Thomasa Tröthanna goście nie byli w stanie uratować już tej partii, przegrywając do 17.

To, co nie udawało się podopiecznym Michaela Warma w pierwszym secie, przynosiło rezultaty w odsłonie kolejnej. Swoje zrobiły też błędy popełniane przez gospodarzy. Goście do skutecznych zagrań w ataku dodali silną zagrywkę i skuteczne bloki. Tak kompleksowa gra przyniosła przyjezdnym kilkupunktową zaliczkę. Już początki seta pokazały, że tym razem to Austriacy będą ekipą dyktującą warunki gry (6:8). Ciężar gry w ataku spoczywał na Tröthannie i Bucheggerze. Liderzy reprezentacji Austrii nie zawodzili, a Duńczycy przy słabnącej, średnio 29-procentowej efektywności zagrań sprawiali wrażenie bezradnych. Gospodarze nie byli w stanie zniwelować trzy-, czteropunktowego dystansu, utrzymującego się praktycznie na przestrzeni całej partii. Końcówka seta to popis gry gości w ataku i wygrana 25:23.

Wyraźnie odnajdując swój rytm gry, Austriacy utrzymali to tempo również w kolejnym secie. Tym razem goście szybciej zbudowali kilkupunktowy dystans. I tak podczas drugiej przerwy technicznej obie ekipy dzieliła już pięciopunktowa przepaść (11:16). Nawet kolejne zagrania Bonnesena nie były w stanie uchronić Duńczyków przed porażką. Kolejne ataki gospodarzy zdołały już tylko zmniejszyć rozmiar porażki (19:25).

Kolejny zwrot akcji przyszedł w odsłonie czwartej, podopieczni Mikaela Trolle wzmocnili swoją zagrywkę, uaktywniając się też w bloku. Najlepiej intencje rywali odczytywał Sorensen. Przewaga Duńczyków nie była szczególnie wysoka, jednak miejscowi sprawiali wrażenie ekipy kontrolującej sytuację (8:6, 16:14, 21:17), utrzymując dystans do końca seta (25:21).

Tie-break to już pokaz możliwości reprezentantów Danii. W tej części meczu miejscowi zbliżyli się do efektywności zagrań z partii premierowej. Obok Bonnesena i Møllgaarda dobrze prezentowali się Huss z Knudsenem. O ile podczas zmiany stron boiska dystans dzielący obie ekipy nie był jeszcze zdecydowany, to kluczowy fragment seta należał do siatkarzy z Danii (12:10). Wypracowanej przewagi miejscowi nie pozwolili sobie wyrwać, finalnie po ponad dwugodzinnej rywalizacji triumfując 15:12 i w całym meczu 3:2.

Dania – Austria 3:2
(25:17, 23:25, 19:25, 25:21, 15:12)

Dania: Bitsch (4), Sorensen (10), Jacobsen (4), Møllgaard (16), Bonnesen (23), Huss (14), Alievski (libero) oraz Knudsen (12)

Austria: Wohlfahrtstätter (15), Tröthann (20), Koraimann (11), Berger (9), Thaller (4), Buchegger (17), Ringseis (libero) oraz Kroiss i Michel