Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Biel/Bienne Masters M: Złoto dla Włochów, brąz Ukraińców

Biel/Bienne Masters M: Złoto dla Włochów, brąz Ukraińców

Duet Ingrosso M./Ingrosso P. z Włoch pokonał parę Walkenhorst/Wickler reprezentującą Niemcy w finale turnieju Biel/Bienne Masters. Mecz był zacięty, ale po złoto sięgnęli Włosi. W rywalizacji o brąz Ukraińcy pokonali swoich rywali z Łotwy.

Alexander Walkenhorst i Clemens Wickler w półfinale zawodów pokonali Ukraińców Kowalow/Płotnicki po dwóch wyrównanych setach (25:23, 21:18). Niespodziewanie trudniejszą przeprawę w 1/2 zawodów mieli Matteo i Paolo Ingrosso. Włosi przez niespełna godzinę stawiali czoła Litwinom Regza/Plavins. Po przegraniu pierwszego seta dwaj bracia podnieśli się jednak z kolan i zameldowali w finale (23:25, 21:18, 15:12).

Duży wiatr i zachmurzenie nie przeszkodziło obu drużynom, by zaprezentować swoją najlepszą siatkówkę w meczu o złoty medal. W premierowej odsłonie lepiej spisali się nasi zachodni sąsiedzi, w obronie prym wiódł Wickler, a jego kolega znakomicie radził sobie w ofensywie i bloku. Niemcy byli po pierwszym secie o krok bliżej od zwycięstwa w turnieju (21:18). Później coraz więcej do powiedzenia mieli Włosi, to oni zachowali więcej zimnej krwi i precyzji w ważnych momentach meczu, doprowadzając do tie-breaka (21:19). W nim potwierdzili tylko swoją wyższość (15:11) i cieszyli się z drugiego wygranego turnieju Masters w tym sezonie.

Nieco mniej emocji dostarczył pojedynek o brązowy medal. Illia Kowalow i Oleh Płotnicki. Ukraińcy w zeszłym roku stanęli na drugim stopniu podium mistrzostw świata do lat 19, a teraz w imponującym stylu pokonali Litwinów (21:12, 21:16), zdobywając brązowy medal w turnieju, w którym do głównej drabinki musieli przebijać się przez eliminacje.