Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Biel/Bienne Masters Kobiet zdominowany przez pary ze Szwajcarii

Biel/Bienne Masters Kobiet zdominowany przez pary ze Szwajcarii

W turnieju kobiet Biel/Bienne Masters najlepiej wypadły siatkarki ze Szwajcarii. To właśnie dwa szwajcarskie duety walczyły o miejsce na najwyższym stopniu podium, wygrały Heidrich/Zumkehr. W "małym finale" triumfowały siatkarki z Niemiec.

Jako pierwsze w rywalizacji o brąz zmierzyły się Victoria Bieneck/Julia Großner z Niemiec oraz Austriaczki i Stefanie Schwaiger/Barbara Hansel. Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki z Austrii. Początkowo Niemki nie były w stanie poradzić sobie z agresywną grą rywalek, które narzucając swój rytm gry, szybko przystąpiły do budowania dystansu punktowego. Dominację Schwaiger i Hansel na siatce potwierdzały też skuteczne bloki, popis gry Austriaczek miał odzwierciedlenie w wyniku partii premierowej, wygranej dość pewnie, bo 21:14.

W odsłonie kolejnej role się odwróciły, Bieneck i Großner wyciągnęły wnioski z przegranej partii, tym razem nie pozwalając rywalkom na tak wiele. Ambitnie grające Niemki w niezłym stylu wróciły do gry i tak po wygranej 21:16 doprowadziły do tie-breaka. W decydującej partii było wszystko: widowiskowe bloki, efektowne obrony i wymiana sił w ataku. Nie zabrakło też kolejnych zwrotów akcji. O ile po pierwszych minutach walki wydawać się mogło, że to duet z Austrii jest bliżej wygranej i brązowy medal jest w zasięgu ręki Schwaiger z Hansel, to kolejne akcje rozwiały złudzenia przyjezdnych. Po emocjonującej końcówce z grą na przewagi szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły Niemki, wygrywając 20:18.

Mecz o 3. miejsce:

Bieneck/Großner GER [5] – Schwaiger S./Hansel AUT [3] 2:1

(14:21, 21:16, 20:18)

W wielkim finale obyło się bez takich zwrotów akcji, jednak szwajcarska rywalizacja również przyniosła sporo emocji. Spotkanie pewniej rozpoczęły Heidrich i Zumkehr, ulubienice publiczności przy wsparciu kibiców zdołały utrzymywać prowadzenie na dłuższym wymiarze seta. Jednak Forrer i Vergé-Dépré nie zamierzały nic ułatwiać rywalkom, popisując się równie skutecznymi zagraniami. Finalnie triumfatorki wyłoniła gra punkt za punkt. W emocjonującej końcówce lepiej zareagowały Heidrich i Zumkehr, wygrywając 21:19.

Nie inaczej było w drugim secie, przy wyrównanej grze żadna z ekip nie była w stanie wypracować wyższej przewagi. Po wygranej odsłonie premierowej Heidrich i Zumkehr nabrały nieco więcej pewności, co miało przełożenie na ich grę. Przy równie wyrównanym decydującym fragmencie seta tym razem o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Wygrywając 22:20, Heidrich i Zumkehr potwierdziły, że są mistrzyniami tak emocjonujących końcówek.