Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Bednorz: Mamy ogromne szanse na medal

Bartosz Bednorz: Mamy ogromne szanse na medal

fot. Łukasz Kardynał / sportsphotos.eu

Biało-czerwoni nie zdołali pokonać reprezentacji Macedonii i zajęli trzecie miejsce w swojej grupie. Wystąpią jednak w finałach LE jako gospodarz. - Uważam, że mamy ogromne szanse na medal - mówi Bartosz Bednorz, przyjmujący kadry Polski.

W Kaliszu dwukrotnie nie udało wam się pokonać Macedończyków. Co twoim zdaniem pokazały te dwa mecze?

Bartosz Bednorz:Moim zdaniem te dwa spotkania pokazały to, że robimy zbyt dużą ilość błędów, nad tym musimy pracować i je wyeliminować. Myślę, że to pozwoli nam wygrywać spotkania w Wałbrzychu.

W pierwszym secie nieco zwolniliście rękę na zagrywce, zrobiliście też mniej błędów, które jak pokazują statystyki, były waszym głównym mankamentem…Zgadza się. Ograniczyliśmy nasze pomyłki do minimum. W drugim secie niestety ponownie się one pojawiły i przeciwnik to wykorzystał. W efekcie gra Macedończyków „nakręciła się” i to oni wygrywali kolejne sety.

Jak podsumowałbyś fazę grupową, którą zakończyliście na trzecim miejscu w grupie, z sześcioma zwycięstwami i czterema porażkami na koncie?

Uważam, że zaprezentowaliśmy się nie najgorzej. Choć mieliśmy swoje szanse i mogliśmy wygrać te spotkania, w których straciliśmy punkty. Na pewno nie byliśmy w meczach z reprezentacją Estonii czy Macedonii skazani na porażkę. Niestety mamy taki skład, w którym następuje dużo rotacji. Zawodnicy się zmieniali, dojeżdżali czy opuszczali zespół, dlatego nie mieliśmy zbyt dużo czasu, by cały czas trenować w tym samym zestawieniu. Nie zmienia to faktu, że teraz właśnie przyszedł na to moment, bo awans mieliśmy już zapewniony. Jedziemy do Wałbrzycha, by zagrać jak najlepiej.

Tak naprawdę dopiero teraz zaczynają się dla was najważniejsze mecze…

Na pewno nie wychodziliśmy na boisko z taką świadomością, że odpuszczamy ten mecz, bo mamy już zapewniony awans do Final Four. Oczywiście walczyliśmy z całych sił. Jednak ja będę cały czas powtarzał, że to nasze proste błędy spowodowały że przegraliśmy. Siatkówka to jest gra błędów, zawsze jest tak, że wygrywa ten, kto robi ich najmniej.

W Wałbrzychu nie będziecie faworytami do złota. Na co twoim zdaniem stać ten zespół?

Uważam, że mamy ogromne szanse na medal, nawet na ten z najcenniejszego kruszcu i o to będziemy walczyć. Na pewno wyjdziemy na boisko z bojowym nastawieniem i podniesioną głową. Nie ma dla nas znaczenia, kto stoi po drugiej stronie siatki, naszym zadaniem jest „zjeść” przeciwnika i wygrać spotkanie. Teraz trenujemy dalej i będziemy analizować grę naszych rywali.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved