Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wojciech Ferens: Każdy z nas już myśli o Final Four

Wojciech Ferens: Każdy z nas już myśli o Final Four

fot. BBTS

Polacy przegrali z Macedończykami 2:3, ale wynik ten nie wpłynie już na ich udział w Final Four. - Chyba każdy z nas gdzieś w głowie ma ten turniej finałowy i wydaje mi się, że nie wpływa to może do końca na koncentrację - zapewnił Wojciech Ferens.

W swoim pierwszym starciu z reprezentacją Macedonii Polacy mieli szanse wygrać spotkanie za 3 punkty, gdyż prowadzili 2:1 w setach, a w czwartej partii 8:5. Jednak rywale potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, a zwłaszcza skorzystać z prezentu w postaci dużej liczby błędów popełnionych przez naszych zawodników. – W tym meczu mieliśmy takie zadanie, żeby odrzucić rywala od siatki, zaryzykować trochę na zagrywce, nie do końca nam to wychodziło i tak nie mogliśmy złapać tego rytmu – przyznał po spotkaniu Wojciech Ferens, przyjmujący polskiej reprezentacji. – Potem niestety nie do końca dobrze graliśmy w przyjęciu, nie mogliśmy sobie dobrze dograć tej piłki do siatki, z czego wynikała ta nieco słabsza skuteczność, szczególnie w pierwszym ustawieniu. Wydaje mi się, że to były takie kluczowe czynniki. W tie-breaku zaś mściły się niewykorzystane kontrataki, to były takie momenty, które zaważyły, dwa, trzy punkty, no i niestety tego seta nie udało się wyciągnąć, trudno. W sobotę jest rewanż, wiemy o co gramy, przygotowujemy się cały czas pod Final Four, więc musimy być spokojni i wyciągnąć wnioski – stwierdził nowy nabytek bydgoskiego zespołu.

Polacy mogą być spokojni, bo jako gospodarz turnieju finałowego mają zapewniony w nim udział i nie zaszkodzi im nawet ta porażka z Macedonią. Jednak mimo tego nasi zawodnicy chcieliby w spotkaniach rozgrywanych w Kaliszu zaprezentować się jak najlepiej. – W tych meczach musimy także zdobywać takie swoje doświadczenie, ogranie, bo jeżeli podejdziemy tak lekceważąco do tych meczów, to w Final Four będzie jeszcze ciężej – zauważył Ferens i przyznał, że on i koledzy już myślą o tym, co czeka ich za tydzień. – Chyba każdy z nas gdzieś w głowie ma ten turniej finałowy i wydaje mi się, że nie wpływa to może do końca na koncentrację, ale chcemy w tych meczach wygrywać, natomiast czasami po prostu próbujemy różnych ustawień i widać, że trener też próbuje nami troszeczkę mieszać, Bartek Bednorz wchodzi na atak, więc szukamy różnych rozwiązań. Nie zawsze to wychodzi, miejmy nadzieję i będziemy dokładać takich starań, żeby na Final Four być już w pełni gotowi -zapewnił przyjmujący biało-czerwonych.

Spotkanie z drużyną z Bałkanów było kolejnym, w którym dyspozycja naszej drużyny falowała. To samo dało się zauważyć w wielu poprzednich meczach, także z rywalami teoretycznie słabszymi, gdzie o wyniku rozstrzygał tie-break. – Domeną naszego zespołu chyba jest jeszcze młodość, a liga już nie raz pokazała, że taka zmienność to jest cecha młodego zawodnika. Były też mecze, gdzie to my odwracaliśmy ich wynik, więc to też się liczy. Odeszło paru doświadczonych zawodników, którzy grali z nami w Baku, tak więc też ta drużyna troszeczkę inaczej wyglądała, no ale musimy sobie radzić w takim składzie. Dołożymy wszelkich starań, żeby Final Four zakończyć z medalem, bo nie chcemy tego sezonu skończyć na takim okropnym czwartym miejscu – zapowiedział Wojciech Ferens.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved