Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18: Kłoda i Patek nie powalczą o medale

Plażowe ME U-18: Kłoda i Patek nie powalczą o medale

Martyna Kłoda i Aleksandra Patek nie zagrają o medale plażowych ME do lat 18. W swoim pierwszym sobotnim meczu Polki pokonały w dwóch setach duet z Rumunii, ale w kolejnym starciu uległy w dwóch odsłonach parze gospodarzy.

Spotkanie w pierwszej rundzie fazy pucharowej choć trwało dwa sety, wcale nie było spacerkiem dla Martyny Kłody i Aleksandry Patek. Młode Polki musiały sporo się napracować, aby odnieść wygraną. Duet z Rumunii postawił biało-czerwonym bardzo trudne warunki. W każdym z setów obie pary miały szanse na wygraną. Polki w pierwszej partii okazały się jednak lepsze w kilku akcjach, wykazały więcej zimnej krwi, popełniły mniej błędów i objęły prowadzenie w meczu. W drugiej odsłonie obraz gry wcale nie uległ zmianie, a wręcz przeciwnie. Walka była jeszcze ostrzejsza, ale ponownie polska para wykazała się większą odpornością i z najmniejszą możliwą przewagą zwyciężyła także i w tej części meczu i tym samym awansowała do dalszej fazy.

Kłoda/Patek POL [5]  – Budai/Stoica ROU [14] 2:0
(21:17, 21:19)

W drugiej rundzie na Polki czekały już rozstawione z numer 1 reprezentantki gospodarzy. Biało-czerwone podjęły z nimi walkę, z całych sił i z pełnym poświęceniem broniąc kolejne piłki. Rywalki jednak wykorzystały w najważniejszym momencie pierwszej odsłony ważną kontrę i po zaciętej grze triumfowały w niej. W drugiej partii gra trochę bardziej układała się już pod przewodnictwem rywalek, które zakończyły cały pojedynek wygraną 21:16 w secie numer dwa. Tym samym polski duet Kłoda/Patek odpadł z rywalizacji o mistrzostwo Europy do lat 18.

Graudina/Neciporuka LAT [1] – Kłoda/Patek POL [5] 2:0
(22:20, 21:16)