Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Magdalena Wawrzyniak: Ten mecz był dla nas bardzo trudny

Magdalena Wawrzyniak: Ten mecz był dla nas bardzo trudny

fot. archiwum

Reprezentacja Polski po dramatycznym meczu pokonała drużynę Grecji 3:2. - Spotkanie było dla nas trudne, ponieważ traciłyśmy punkty seriami i później ciężko nam było odrobić straty - podsumowała pojedynek Magdalena Wawrzyniak.

Podopieczne Wiesława Popika po spotkaniach w Izraelu tym razem podejmowały drużynę Grecji. Dla Polek nie było to łatwe spotkanie, gdyż popełniały dużo własnych błędów. – Pojedynek z Grecją nie rozpoczął się po naszej myśli, byłyśmy zdenerwowane i popełniałyśmy dużo błędów własnych. Problemem było sporo nieporozumień oraz to, że rywalki oddawały nam piłkę za darmo, a my nie potrafiłyśmy tego wykorzystać – powiedziała atakująca, Magdalena Wawrzyniak. Polki w pojedynku z Grecją spisywały się bardzo nierówno, bowiem raz grały bardzo dobrze i nie bały się zaryzykować w zagrywce, a po chwili biało-czerwone traciły punkty seriami. – Spotkanie było dla nas trudne, ponieważ traciłyśmy punkty seriami i później ciężko nam było odrobić straty. W tie-breaku również prowadziły Greczynki, jednak dzięki dobrej grze udało nam się zwyciężyć. Jesteśmy młodym i ambitnym zespołem – dodała.

Podopieczne Wiesława Popika otrzymywały od Greczynek wiele łatwych piłek, których nie potrafiły wykorzystać, jednak to Polki odniosły wygraną przed własną publicznością. – Przyczyną niewykorzystania piłek za darmo był brak koncentracji oraz to, że był to nasz pierwszy mecz przed własną publicznością. Wraz z upływem czasu nasza gra była lepsza i skupiłyśmy się na sobie. Nadal popełnialiśmy błędy, ale w mniejszym stopniu, co z pewnością przełożyło się na wynik – stwierdziła Wawrzyniak.

Dla Magdaleny Wawrzyniak był to szczególny pojedynek, bowiem w Kaliszu wraz z siostrą Katarzyną grały w zespole Calisii sześć lat temu. – Czuję sentyment do tej hali. Spędziłam w Kaliszu dwa przyjemne sezony. Cieszę się bardzo, że mogłam ponownie zaprezentować się kaliskiej publiczności i że mecze Ligi Europejskiej odbywają się właśnie w Kaliszu. Był to nasz pierwszy pojedynek na własnym terenie, gdzie zwyciężyłyśmy – zakończyła atakująca reprezentacji Polski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved