Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jan Nowakowski: Musimy pokazać wszystko, co potrafimy

Jan Nowakowski: Musimy pokazać wszystko, co potrafimy

fot. CEV

- Oddaliśmy ogromną ilość punktów na zagrywce, przede wszystkim w czwartym secie, w pozostałych wydaje mi się, że nie wyglądało to aż tak źle. Naprawdę bolą błędy w ataku, które popełniliśmy i to powinniśmy poprawić - ocenił Jan Nowakowski.

Biało-czerwoni nie mogą być do końca zadowoleni z wczorajszego meczu. Mimo prowadzenia w setach musieli w tie-breaku uznać wyższość reprezentacji Macedonii. – Oddaliśmy bardzo dużo punktów, zupełnie niepotrzebnie, bardzo często myliliśmy się w ataku nawet na pojedynczym bloku – analizował spotkanie Jan Nowakowski. – Ciężko powiedzieć, co było tego przyczyną, może wyszło gdzieś jakieś zmęczenie, może ta temperatura w hali, naprawdę ciężko powiedzieć. Ostatnio Polska nie rozpieszcza, jeżeli chodzi o temperatury, jest tak samo ciepło jak w Izraelu, także nie doszukujmy się naprawdę tego w takich szczegółach, ale powinniśmy poprawić swoją grę i mam nadzieję, że w sobotę zagramy lepiej – powiedział środkowy polskiej reprezentacji.

Liczba błędów popełnionych przez Polaków wynikała też częściowo z taktyki, jednak przede wszystkim było ich za dużo – nasi siatkarze oddali w ten sposób aż 50 punktów, dostając w zamian 25. – Oddaliśmy ogromną ilość punktów na zagrywce, przede wszystkim w czwartym secie, w pozostałych wydaje mi się, że nie wyglądało to aż tak źle. Naprawdę bolą błędy w ataku, które popełniliśmy i to powinniśmy poprawić – przyznał zawodnik bydgoskiego klubu.

Spotkania z Macedonią są trochę przysłowiowymi zmaganiami o pietruszkę, bo nie zmienią faktu, że Polacy i tak zagrają w turnieju finałowym Ligi Europejskiej. Tam będzie jeszcze ciężej o dobry wynik niż w fazie grupowej, co zresztą podkreślali sami zawodnicy. – Prawda jest taka, że na tym turnieju spotkamy się z drużynami o wiele lepszymi i bardzo możliwe, że lepszymi od nas, także będziemy musieli pokazać bardzo dobrą siatkówkę, żeby z nimi wygrać. Dlatego w tym spotkaniach, mimo iż gdzieś z tyłu głowy siedzi, że one nie są aż tak ważne, musimy pokazać wszystko, co potrafimy, żeby jak najlepiej zagrać w Final Four. Zespoły będą bardzo mocne, będą grały stabilną, mocną siatkówkę, a my będziemy musieli zagrać dokładnie tak samo, jak nie lepiej, żeby wygrać – zakończył swoją wypowiedź Jan Nowakowski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved