Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Potrzeba trochę czasu

Jacek Nawrocki: Potrzeba trochę czasu

fot. CEV

- Marzy mi się, żeby grać jak najlepiej z europejską czołówką, a potem ze światową - mówi Jacek Nawrocki. - Nie możemy ciągle opierać gry o fundamenty, o których się zawsze mówiło. Ja jestem pełen podziwu dla tych dziewczyn, ale musimy znaleźć im wsparcie.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a kibice po meczu z Holenderkami niestety musieli obejść się smakiem.

Jacek Nawrocki:Bardzo bym chciał sprawić frajdę kibicom i pewnie dziewczyny też, ale trzeba również spojrzeć na razie na potencjały tych zespołów. My, kolokwialnie mówiąc, musimy grać „sposobem”, żeby znaleźć metodę na tak duży potencjał rywala. W meczu finałowym World Grand Prix nam zabrakło niektórych elementów. Nie taki też był cel udziału w rozgrywkach WGP. Tak naprawdę traktowaliśmy to trochę jako poligon doświadczalny. Jeżeli jakoś kibiców tym uraziliśmy, to ja mogę ich tylko przeprosić.

Czyli możemy powiedzieć, że udział w Final Four WGP to jest pewien sposób na sukces tych młodych siatkarek?Ja oceniam udział w WGP przez pryzmat wszystkich meczów. Dziewczyny pokazały, że z tymi średniakami, zarówno z Argentyną, Kanadą czy Bułgarią, która podobnie jak my grała w takim eksperymentalnym składzie, jesteśmy w stanie pewnie wygrywać. Cieszę się, że z Portoryko, zarówno grając u nas, jak i u nich, pokazaliśmy dobrą grę. Niestety, Holandii nie udało nam się „napocząć”. Natomiast jest to olbrzymie doświadczenie dla tych zawodniczek, które tu występowały. Jednak my tego doświadczenia musimy szukać i na pewno nie zrobi to tylko i wyłącznie jedna gra w WGP. To się musi powtórzyć, kilka meczów towarzyskich musi się powtórzyć, jeśli chodzi o reprezentację. To muszą zacząć być mecze, gdzie my nawiązujemy kontakt z mocną drużyną, bo niestety takie jednostronne spotkania, powiedzmy szczerze, nie będą nas rozwijać. Indywidualnie było kilka dobrych zachowań. Natomiast jako zespół też musimy tego doświadczenia szukać i na razie nam tego brakuje.

W składzie zespołu od początku sezonu mogliśmy zobaczyć wiele siatkarek. To jest recepta na sukces, żeby mieć wachlarz siatkarek, aby odnosić w przyszłości sukcesy?

– To jest w tej chwili powiedzmy rodzaj selekcji, rodzaj oceny tych dziewczyn, które kandydują do reprezentacji. Musimy stworzyć system pracy dwóch reprezentacji, gdzie ta pierwsza będzie grała w najważniejszych imprezach, a ta druga będzie typowym zapleczem. Póki co sprawdziliśmy wiele zawodniczek. W tej chwili cała nasza uwaga jest skierowana, żeby na mistrzostwa Europy powołać jak najlepszy skład. Tam myślę, że zobaczymy, na co najlepszego nas stać. Natomiast uprzedzam też, że nie będzie łatwo i w najmocniejszym składzie musimy się mocno napocić, żeby grać z europejską czołówką. Liczę tu na doświadczenie dziewczyn. Znajdzie się w tej grupie też kilka dziewczyn, które tego doświadczenia szukają i myślę, że takie dwutorowe działanie da efekt.

Za nami igrzyska europejskie, World Grand Prix – jesteśmy w połowie sezonu reprezentacyjnego. Teraz czeka nas najważniejsza impreza – mistrzostwa Europy. Na co stać biało-czerwone?

Postaramy się jak najlepiej przygotować do mistrzostw Europy. Nie mamy łatwej grupy. Mamy m.in. Włoszki i Holenderki. To będą mecze, które pewnie zweryfikują ten najmocniejszy skład i to nasze przygotowanie. Natomiast marzy mi się, żeby grać jak najlepiej właśnie z europejską czołówką, a potem ze światową. Potrzeba trochę czasu. Trochę czasu potrzeba również na wdrożenie nowych dziewczyn. Nie możemy ciągle opierać tej gry o nasze fundamenty, o których się zawsze mówiło. Ja jestem pełen podziwu dla tych dziewczyn, ale musimy znaleźć im wsparcie. Jeżeli tego nie zrobimy, będzie bardzo ciężko nawiązać kontakt z czołówką europejską.

Więcej w serwisie pzps.pl

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved