Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Pająk: Popełniliśmy zbyt wiele błędów

Grzegorz Pająk: Popełniliśmy zbyt wiele błędów

fot. CEV

Reprezentacja Polski B uległa w spotkaniu Ligi Europejskiej Macedonii 2:3. Rozgrywający polskiej ekipy przyznał, że przyczyną porażki były własne niewymuszone błędy. - Przyczyną naszych błędów była chyba nerwowość - stwierdził Grzegorz Pająk.

Przedostatni mecz Ligi Europejskiej podopieczni Andrzeja Kowala z pewnością nie mogą zaliczyć do udanych. Grzegorz Pająk stwierdził, że przyczyną tego były własne błędy. – W tym meczu popełniliśmy zbyt wiele prostych, niewymuszonych błędów. Mieliśmy także kłopoty z przyjęciem zagrywki rywala, co później utrudniało mi rozegranie – ocenił Grzegorz Pająk.

Polscy siatkarze nie mieli także dobrego serwisu, przez co Macedończycy mieli ułatwioną grę. – Muszę przyznać, że nasz serwis był słaby i często psuliśmy zagrywkę, co tylko utrudniało nam osiągniecie remisu. W sobotę kolejny mecz, myślę, że będzie lepszy od tego pierwszego – podsumował Pająk. Rozgrywający reprezentacji Polski przyznał, że mecze z takimi drużynami jak Macedonia mają ograniczyć błędy do minimum i jak najlepiej przygotować się do turnieju finałowego w Wałbrzychu. – Naszą imprezą docelową jest finał Ligi Europejskiej i takie pojedynki pokazują nam, nad jakimi elementami musimy pracować – przyznał Grzegorz Pająk.

Reprezentacja Polski aby wygrać z Macedonią, musiała zaryzykować w wielu elementach siatkarskiego rzemiosła. Niestety, tym razem biało-czerwonym się to nie opłaciło. – Jeśli chodzi o zagrywkę, to podjęliśmy ryzyko. W ataku również ryzykowaliśmy. Uważam, że spotkanie nam się zupełnie nie udało. Przyczyną naszych błędów była chyba nerwowość – stwierdził Pająk.Podopieczni Andrzeja Kowala są młodym, ambitnym i walczącym zespołem, co pokazał już pierwszy set. Macedonia ciągle prowadziła grę pod własną kontrolą, jednak Polakom udało się doprowadzić do remisu. – W pierwszej partii rzeczywiście rywale długo prowadzili. Jednak naszą dobrą grą doprowadziliśmy do remisu. Wydaje mi się, że zabrakło nam trochę szczęścia, aby wygrać inauguracyjną odsłonę. Chwała nam za to, że dogoniliśmy Macedończyków i nawiązaliśmy równą grę – zakończył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved