Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Biel/Bienne Masters: Półfinały nie dla Kosiaka i Rudola

Biel/Bienne Masters: Półfinały nie dla Kosiaka i Rudola

Dwa spotkania rozegrali w sobotę w Biel/Bienne Masters Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Ostatecznie Polakom nie udało się awansować do półfinału. W ostatnim starciu biało-czerwoni ulegli 0:2 Łotyszom.

Polacy do kolejnej rundy z rozgrywek grupowych awansowali rzutem na taśmę, wygrywając w ostatnim, trzecim pojedynku z Niemcami 2:0. W następnym etapie przyszło im się zmierzyć z parą austriacką, która fazę grupową również zakończyła z jedną wygraną na koncie. Obie pary od początku toczyły dość wyrównany bój, a po zaciętej końcówce partię premierową zapisali na swoim koncie rywale. Przegrana mocno wpłynęła na ambicję Polaków, a Kosiak z Rudolem z akcji na akcję zaczęli coraz mocniej dominować na boisku. W drugim secie tylko momentami Austriacy byli w stanie prowadzić wyrównaną walkę, podobnie było także w tie-breaku i biało-czerwoni odnieśli zasłużone zwycięstwo.

W kolejnej rundzie Maciej Kosiak i Maciej Rudol zmierzą się z solidnym łotewskim duetem Regza/Plavins. Pojedynek ma się rozpocząć o godzinie 16:00.

Eglseer/Müllner AUT [10] –  Kosiak/Rudol POL [9] 1:2
(23:21, 14:21, 11:15)

Ćwierćfinałowy polsko-łotewski pojedynek zaczął się od badania sił. Oba zespoły grały punkt za punkt, a wynik oscylował wokół remisu (3:3, 7:7). Jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli siatkarze z Łotwy, którzy dobrze grali w obronie i świetnie atakowali w kontrze. W dalszej części meczu coraz większe kłopoty z przyjęciem zagrywki miał Maciej Rudol, co znacząco wpływało na wybór formy i kierunku jego ataku. Dobrze ustawiony Martins Plavins bronił ataki Polaka, a sam nie mylił się na siatce (11:8, 15:11). W końcówce gracze znad Wisły pomogli rywalom swoimi błędami w zagrywce, a konto Łotyszy podreperował blok Haraldsa Regzy (18:13). W ostatnich akcjach pierwszego seta Kosiak i Rudol nie byli w stanie poprawić swej gry i musieli przełknąć gorycz porażki 15:21.

Set numer dwa rozpoczął się bardzo nie po myśli Polaków. W pierwszych siedmiu akcjach siatkarzom znad Wisły udało się pozytywnie zakończyć tylko jedną akcję i przegrywali wysoko – 1:6. Kosiakowi i Rudolowi pomogła przerwa na żądanie. Po chwili pauzy i rozmowy biało-czerwoni wrzucili drugi bieg i „wypunktowali” Regzę, który miał ogromne kłopoty z przyjęciem zagrywki (5:6). Jednopunktowa przewaga Łotyszy utrzymywała się przez dłuższy czas, jednak wynik znów się rozstrzelił w końcowej części partii. Autowe ataki i mnożące się błędy Polaków ułatwiły rywalom zbudowanie trzypunktowej przewagi (17:14). Krótki przestój okazał się być bardzo kosztowny – Łotysze wyczuli, że to znakomita szansa na dobicie polskiego duetu i błyskawicznie zdobywali kolejne punkty (19:17). W dwóch kolejnych akcjach na boisku klasę pokazał Plavins, który bronił i skutecznie atakował, kończąc cały pojedynek (21:17).

Plavins/Ragza LAT [6] – Rudol/Kosiak POL [9] 2:0
(21:15, 21:17)