Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sobala ponownie w Jastrzębskim Węglu

Sobala ponownie w Jastrzębskim Węglu

fot. archiwum

Kolejnym zawodnikiem, który związał się kontraktem z Jastrzębskim Węglem, jest Wojciech Sobala. Dla 27-letniego środkowego będzie do powrót do klubu po kilku latach przerwy. Ostatnio występował w jastrzębskich barwach w sezonie 2009/2010.

Sobala występował w Jastrzębskim Węglu w sezonie 2009/2010, w którym drużyna wywalczyła Puchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju. „Nowy” zawodnik urodził się w Sosnowcu. Jest wychowankiem MKS-u MDK Warszawa. Zanim po raz pierwszy trafił do Jastrzębskiego Węgla, występował w takich klubach jak MUKS Joker Piła oraz Pamapol Siatkarz Wieluń. Natomiast po sezonie spędzonym na Śląsku przeniósł się kolejno do: AZS-u Częstochowa (dwa lata), Indykpolu AZS Olsztyn (dwa lata), a ostatni sezon spędził w BBTS-ie Bielsko-Biała. W swoim siatkarskim CV ma również Puchar Challenge wywalczony z AZS-em Częstochowa w 2012 roku.

Trafiam do klubu, który posiada duże tradycje siatkarskie oraz renomę w Europie. Będę miał możliwość współpracy z bardzo dobrym trenerem, który zdobył brązowy medal Ligi Mistrzów. Zatem długo się nie zastanawiałem. Miło jest wrócić na stare śmieci – komentuje swoją decyzję Wojciech Sobala.

Cieszę się, że mamy Wojtka w drużynie. To doświadczony ligowiec, który wraca do Jastrzębia, a to jest zawsze miłe. Myślę, że wzmocni on konkurencję na pozycji środkowego w zespole – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla. 

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved