Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetek: Nieudana inauguracja Polek w pierwszym meczu

MŚ kadetek: Nieudana inauguracja Polek w pierwszym meczu

Reprezentacja polskich kadetek od porażki rozpoczęła zmagania w mistrzostwach świata w Peru. Polki przegrały 0:3 z reprezentacją Serbii i tylko w trzecim secie nawiązały wyrównaną grę ze swoimi rywalkami. Jutro biało-czerwone zagrają z Tajlandią.

Polki swój inauguracyjny mecz rozpoczęły od prowadzenia 4:3, ale wskutek błędów własnych chwilę potem przegrywały 5:6. Po tym jak mocnym zbiciem popisała się Radmilović , było 8:6 dla Serbek. Biało-czerwone nie pozostały dłużne i szybko doprowadziły do remisu 8:8. Od tego momentu na boisku uwidoczniła się przewaga reprezentantek Serbii, które lepiej prezentowały się w bloku i odskoczyły Polkom na cztery punkty (13:9). Jak się później okazało, był to przełomowy moment tego seta, Polki nie potrafiły nawiązać wyrównanej rywalizacji z Serbkami i przez cały czas traciły dystans punktowy do drużyny z Bałkanów. Trener Peć dokonywał zmian w składzie, brał przerwy na żądanie, lecz zabiegi te nie przyniosły zamierzonego rezultatu. Zbicie Anji Asonja dało Serbii sześciopunktową przewagę (22:16), Polki w dalszym ciągu nie potrafiły przebić się przez blok Serbek i w efekcie tego przegrały premierową odsłonę 20:25.

Niewiele lepiej było w drugiej partii spotkania. Podopieczne Jovo Cakovicia szybko odskoczyły młodym Polkom na trzy punkty (6:3) i były w natarciu. Polki nie potrafiły zablokować Serbek w ataku, miały kłopoty z przyjęciem zagrywki i na pierwszej przerwie technicznej były gorsze od swoich przeciwniczek o trzy punkty (5:8). Polki były tłem dla swoich rywalek, w dalszym ciągu miały kłopoty z przyjęciem zagrywki i nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Punktowy atak Radmilović sprawił, że Serbia prowadziła 17:10, a chwilę potem było 22:12 dla Serbii. Ten jednostronny set zakończył się pogromem Polek, które przegrały 13:25.

Trzeci set był ostatnią szansą pozostania w grze przez biało-czerwone. Młode siatkarki udanie otworzyły tego seta i na początku prowadziły 3:1, jednak z biegiem czasu po raz kolejny zarysowała się przewaga ekipy Serbii. Dobra i skuteczna gra w ataku oraz mocne zagrywki przyczyniły się do prowadzenia Serbii najpierw 11:7, a potem 16:11. Polki grały ze zwieszonymi głowami i były tłem dla swoich rywalek. Przy stanie 18:13 dla Serbii o przerwę poprosił trener Andrzej Peć, jego podopieczne zdobyły trzy punkty z rzędu (18:16). Ostatnie słowo w tym meczu należało do Serbek, które powiększyły przewagę do czterech "oczek" (22:18). Polki jeszcze raz zerwały się do odrabiania start, jednak jak się później okazało, było to wszystko za późno i Serbia wygrała po emocjonującej końcówce 25:23 i zapisała na swoje konto trzy punkty.

Serbia – Polska 3:0
(25:20, 25:13, 25:23)

Serbia: Sekulić (12), Asonja (12), Kocić (9), Radomilović (8), Lazović (7), Veselinović (3), Milojević (libero) oraz Tasić (3), Stojković (1) i Jaksić
Polska: Michalak (9), Murek (5), Sobiczewska (2), Świrad (4), Michalewicz (5), Fedusio (7), Stenzel (libero) oraz Rasińska (8) i Muszyńska