Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Impel Wrocław zamknął skład

Impel Wrocław zamknął skład

fot. archiwum

Pierwszy sezon Młodej Ligi Kobiet zbiera już swoje owoce. Wśród wyróżniających się młodych Impelek była Barbara Cembrzyńska i to ona, obok Aleksandry Sochackiej i Magdy Stasiak, dostanie szansę na grę w seniorskiej drużynie w nadchodzącym sezonie.

Impel Wrocław znany jest ze świetnego systemu szkolenia młodzieży. Jeszcze jako Gwardia Wrocław klub wyszkolił wiele reprezentantek Polski. Klub wspiera działania Fundacji Młoda Gwardia, która zajmuje się szkoleniem młodzieży już od szkoły podstawowej – dzięki programom Volleymania Wrocław i Volleymania Dolny Śląsk.

We wszystkich kategoriach wiekowych – od młodziczek po juniorki – we wrocławskiej Impel Gwardii Wrocław szkoli się prawie setka dziewczyn, zajmując wysokie miejsca w mistrzostwach Polski. Wrocław na siatkarskiej mapie Polski – od kiedy pamiętam – zawsze wyróżniał się szkoleniem młodzieży. U nas pierwsze kroki stawiało wiele gwiazd reprezentacji Polski – Ania Werblińska czy Asia Kaczor to przecież wychowanki naszego klubu – mówi prezes zarządu Impel Volleyball S.A. Jacek Grabowski.

W tym roku po raz pierwszy rozegrano sezon Młodej Ligi. Wrocławską drużynę prowadził trener Rafał Błaszczyk. Drużyna Młodego Impelu ostatecznie zajęła dobre, czwarte miejsce. Świetna postawa na boisku niektórych Impelek nie obyła się jednak bez echa i już wiadomo, że trójka z nich będzie miała możliwość trenowania i gry z seniorską drużyną Impelu Wrocław.Analizowaliśmy każdy mecz Młodego Impelu dzięki zapisom za pomocą kamer i pracy statystyków. Dzięki temu byliśmy na bieżąco z wiadomościami z młodej drużyny i śledziliśmy postępy naszych młodych adeptek. Jeszcze w trakcie rozgrywek doszliśmy do wniosku, że warto docenić te najlepsze i dać szansę treningu z pierwszą drużyną. Nastąpiły też korzystne zmiany w regulaminie, będziemy mogli wpisać 14 zawodniczek do protokołu meczowego, co na pewno zapewni nam większy komfort – sprawę wyjaśnia Marek Solarewicz, drugi trener Impelu Wrocław.

Z Młodego Impelu do seniorskiej drużyny przechodzą libero Magda Stasiak, przyjmująca Aleksandra Sochacka, a także atakująca Barbara Cembrzyńska. Nie oznacza to jednak, że te młode zawodniczki nie zagrają już w rozgrywkach Młodej Ligi. Pewne jest jednak to, że wszystkie trzy możliwość gry w seniorskiej drużynie traktują jako swoją szansę na dalszy rozwój.

Trzy lata temu do Gorlic przyjechał pan Michał Jaros z propozycją gry we Wrocławiu. Decyzja była bardzo trudna, ale dziś wiem, że słuszna. Miałam szczęście, że na drodze spotkałam takich trenerów jak Aneta Walasek, Andrzej Krowiak i Rafał Błaszczyk – od każdej z tych osób nauczyłam się wiele. Myślałam nad kolejnym etapem swojego rozwoju, ale nie sądziłam, że moje marzenia spełnią się tak szybko. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że będę mogła trenować i uczyć się od najlepszych na świecie siatkarek. Mam nadzieję, ze kolejny sezon będzie dla mnie przełomem i będę mogła godnie reprezentować barwy Impelu – mówi atakująca Barbara Cembrzyńska.

Cieszy mnie fakt, że udało się zapewnić dziewczynom z Młodej Ligi możliwość grania w seniorskiej drużynie. To naturalna kolej rzeczy i mam nadzieję, że uda nam się kontynuować nasz rozbudowany system szkolenia młodzieży, bo to dla nas sprawa bardzo ważna. Jestem też pewien, że dziewczyny wykorzystają otrzymaną szanse. To młode, ambitne i utalentowane zawodniczki – pokrótce sprawę komentuje Jacek Grabowski.

Szeroki skład Impelu Wrocław w sezonie 2015/2016 liczyć będzie 16 zawodniczek:
Atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Joanna Kaczor, Barbara Cembrzyńska
Rozgrywające: Milena Radecka, Magdalena Gryka
Przyjmujące: Carolina Costagrande, Kristin Hildebrand, Andrea Kossanyiova, Karolina Piśla, Aleksandra Sochacka
Środkowe: Agnieszka Kąkolewska, Monika Ptak, Aleksandra Sikorska
Libero: Agata Sawicka, Lenka Dürr, Magda Stasiak

Tym samym ostatecznie zakończono kompletowanie drużyny na następny sezon. Trenerem wrocławskiego zespołu jest Nicola Negro.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga Kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved