Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Danica Radenković zadowolona z przenosin do Sopotu

Danica Radenković zadowolona z przenosin do Sopotu

fot. archiwum

- Jestem pewna, że to jedna z najlepszych europejskich lig - mówi o Orlen Lidze Danica Radenković. - Byłam szczęśliwa, gdy dostałam propozycję gry w sopockim klubie. W końcu zwrócił na mnie uwagę tak wielki zespół - dodaje Serbka.

Danica Radenković do Orlen Ligi trafiła przed rokiem. Zatrudnienie znalazła w Muszyniance Muszyna. Serbska rozgrywająca szybko stała się jednym z podstawowych ogniw drużyny prowadzonej przez trenera Serwińskiego i poprowadziła ją do ligowego medalu. – Ostatni sezon był bardzo udany. Na początku żadna z nas nie myślała, że uda się osiągnąć tak dobry wynik jak trzecie miejsce. Celem była walka w środku tabeli. Zaczęłyśmy jednak bardzo dobrze sezon i uwierzyłyśmy, że możemy osiągnąć coś więcej. Skorzystałyśmy z możliwości i zdobyłyśmy brązowy medal – zaznaczyła Radenković, która po sezonie gry w Polsce postanowiła pozostać w Orlen Lidze. Jednak z Muszyny przeniosła się do Sopotu. – Teraz już jestem pewna, że to jedna z najlepszych europejskich lig. Byłam bardzo szczęśliwa, gdy dostałam propozycję gry w sopockim klubie. Dlatego moją grę i rozwój muszę ocenić pozytywnie. W końcu zwrócił na mnie uwagę tak wielki zespół – dodała zawodniczka.

Serbska rozgrywająca nie ukrywa, że bardzo lubi pracować ze szkoleniowcami z Italii. Mimo tego nie wybrała gry we włoskiej Serie A, rozwijać postanowiła się w Sopocie u boku trenera Micellego. – Liga włoska jest podobna do ligi polskiej. Głównie dlatego, że tutaj pracuje obecnie wielu włoskich szkoleniowców. Oni zarażają siatkarki swoją mentalnością i specyficznym podejściem do gry. Lubię pracę z Włochami, dlatego też sporym plusem dla PGE Atomu Trefla jest posiadanie Lorenzo Micellego – podkreśliła siatkarka, która na rozegraniu w PGE Atomie Treflu zastąpi Izabelę Bełcik. Oznacza to, że gra sopocianek powinna stać się jeszcze ciekawsza, gdyż Serbka znana jest z szybszego rozegrania niż wielokrotna reprezentantka Polski. – Obecnie jest za wcześnie, aby o tym mówić. Dopiero zaczynamy przygotowania do sezonu, nie ma z nami wszystkich siatkarek. Jak będziemy w pełnej grupie, łatwiej będzie o tym rozmawiać. Teraz poznaję filozofię trenera, staram się złapać kontakt z dziewczynami, a czas pokaże, jak to się poukłada – zakończyła Radenković.

źródło: inf. własna, sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved