Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Biel/Bienne Masters: Kosiak/Rudol grają dalej

Biel/Bienne Masters: Kosiak/Rudol grają dalej

Jedno zwycięstwo nad niemiecką parą pozwoliło parze Kosiak/Rudol awansować do 1. rundy turnieju. W ostatnim meczu grupowym przegrali ze Szwajcarami 0:2. Szczęścia w Biel/Bienne nie mają też Michał Bryl i Kacper Kujawiak, ale przed nimi jeszcze jeden mecz.

Kolejny dzień zmagań Maciej Kosiak i Maciej Rudol rozpoczęli od starcia z grającymi w reprezentacji Niemiec braćmi Poniewaz. Początek spotkania był bardzo zacięty, a żadnemu z duetów nie udało się odskoczyć od przeciwników chociażby na dwa oczka. Dopiero skuteczna zagrywka dała biało-czerwonym dwa oczka przewagi nad zachodnimi sąsiadami. Wprawdzie chwilę później przeciwnicy popisali się szczelnym blokiem, ale wciąż niewielka przewaga utrzymywała się po stronie naszych siatkarzy. W środkowej fazie premierowej odsłony dwie dobre zagrywki dołożył Kosiak, a błąd Niemców sprawił, że ich strata wzrosła do pięciu oczek. W końcówce Polacy dzielili i rządzili na boisku, a rywale nie mieli argumentów, by im zagrozić. W efekcie ta część spotkania padła łupem Kosiaka i Rudola 21:14.

W drugiej partii biało-czerwoni nie zamierzali zwalniać tempa. Od jej początku narzucili przeciwnikom swój rytm gry. Niemcy nie byli w stanie dotrzymać im kroku i stosunkowo szybko zaczął powiększać się dystans punktowy pomiędzy oboma parami. Biało-czerwoni znacznie lepiej spisywali się zarówno w polu serwisowym, jak i na siatce, co pozwoliło im wypracować znaczną przewagę. W środkowej fazie seta spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia i zbliżali się do sukcesu w całym spotkaniu. Pojedyncze udane zagrania naszych zachodnich sąsiadów nie były już w stanie odwrócić losów meczu. Drugą odsłonę Niemcy przegrali 12:21, ponosząc tym samym dotkliwą porażkę.

Poniewaz/Poniewaz GER [8] – Kosiak/Rudol POL [9] 0:2
(14:21, 12:21)

Michał Bryl i Kacper Kujawiak piątkowe zmagania na piasku rozpoczęli od walki z reprezentantami Niemiec. Polacy lepiej weszli w spotkanie, odskakując od przeciwników na dwa oczka. Ci jednak szybko odrobili straty, a ich dobra gra w bloku oraz błędy biało-czerwonych spowodowały, że inicjatywa zaczęła przechodzić na stronę naszych zachodnich sąsiadów. W pewnym momencie odskoczyli nawet na trzy oczka, ale w środkowej fazie seta wynik ponownie zaczął oscylować wokół remisu. W kolejnych minutach o oczko lepsi byli przeważnie Niemcy, ale w końcówce na prowadzenie wysforowali się biało-czerwoni. Mieli nawet dwie piłki setowe, ale nie potrafili ich wykorzystać. W decydujących momentach nieskutecznie zaprezentowali się w ataku, przez co przegrali tę część spotkania 20:22.

W drugim secie Niemcy nie zamierzali zwalniać tempa, szybko odskakując od Polaków na dwa oczka. Następnie oba duety grały zrywami – najpierw Bryl z Kujawiakiem odrobili straty i wyszli na prowadzenie, a chwilę później ponownie dwa oczka nadwyżki mieli ich rywale. W środkowej fazie walka toczyła się cios za cios, co nie sprzyjało biało-czerwonym. W dodatku ich przeciwnicy zdecydowanie skuteczniej prezentowali się w ataku. W końcówce dołożyli też dobrą zagrywkę, a Polacy pomylili się w ataku, co zaowocowało ich porażką w tej części spotkania 15:21, a w całym meczu 0:2.

Walkenhorst/Wickler GER [5] – Bryl/Kujawiak POL [12] 2:0
(22:20, 21:15)

Wyrównane akcje rozpoczęły spotkanie Kosiaka/Rudola ze szwajcarską parą Beeler/Strasser. Jednak po błędach w ataku polskich siatkarzy rywale odskoczyli na trzy punkty. Niedokładności Polaków były widoczne również w elemencie przyjęcia i wystawy piłki, co też doprowadziło do powiększenia przewagi Beelera/Strassera do pięciu oczek (13:8). Ta przewaga Szwajcarów utrzymała się do końca seta, Polacy nie byli w stanie opanować własnej gry i zagrozić rywalom, co przełożyło się na przegraną 16:21.

Drugi set również nie zaczął się dobrze dla polskiego duetu. Szwajcarzy nie grali nadzwyczaj skutecznie, jednak to po polskiej stronie pojawiały się błędy, które przynosiły rywalom proste punkty. Nieskuteczność w ataku oraz duża liczba zepsutych zagrywek nie pozwalała Maciejowi Kosiakowi i Maciejowi Rudolowi ustabilizować gry (3:8). Następnie zryw Polaków pomógł im się zbliżyć do przeciwników na trzy oczka, ale po chwili wrócili oni do swojej nieskutecznej siatkówki. Szwajcarzy pewnie wykorzystywali każdą okazję do zdobycia punktu, natomiast polska para niezwykle męczyła się na siatce. Ośmiopunktowa przewaga duetu Beeler/Strasser okazała się zbyt wysoka, aby Kosiak/Rudol mogli jeszcze cokolwiek ugrać w tym spotkaniu. Kilka udanych zagrań Polaków w końcówce nie zmieniło zwycięzcy, Beeler/Strasser pewnie zakończyli mecz plasem pod końcową linię (21:13).

Kosiak/Rudol POL [9] – Beeler/Strasser SUI [16] 0:2
(16:21, 13:21)