Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Biel/Bienne Masters: Baran i Gruszczyńska już poza turniejem

Biel/Bienne Masters: Baran i Gruszczyńska już poza turniejem

fot. FIVB

Bez zwycięstwa zmagania grupowe Biel/Bienne Masters zakończyły Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska. W swoim trzecim spotkaniu uległy 1:2 rywalkom z Norwegii, choć pewnie wygrały premierową odsłonę. W turnieju żeńskim nie ma już polskich par.

Na koniec zmagań w fazie grupowej turnieju Biel/Bienne Masters Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska mierzyły się z przedstawicielkami Norwegii. Polki świetnie weszły w mecz, a ich udane kontry pozwoliły im szybko uzyskać trzypunktowe prowadzenie. Wprawdzie Skandynawki próbowały odrabiać straty zagrywką, ale jedna jaskółka wiosny nie uczyniła, a biało-czerwone w kolejnych akcjach wykazywały się większym sprytem na siatce, dzięki czemu wciąż trzymały przeciwniczki na dystans dwóch, trzech punktów. W środkowej fazie seta Norweżki zbliżyły się do naszych siatkarek na jedno oczko, ale decydujące jego fragmenty toczyły się pod dyktando biało-czerwonych, które nie popełniały błędów, dobrze prezentowały się w ataku, a sukces w premierowej odsłonie przypieczętowały punktową zagrywką (21:16).

Na początku drugiej odsłony Skandynawki nie popełniły falstartu, a od jej początku oba duety szły łeb w łeb. Co więcej, tym razem to rywalki jako pierwsze wysforowały się na dwupunktowe prowadzenie. Biało-czerwonym trudniej było je odrzucić od siatki, co skutkowało dobrą postawą w ataku. W pewnym momencie Baran i Gruszczyńska traciły już trzy oczka, a ich sytuacja robiła się coraz mniej komfortowa w tej części pojedynku. W dodatku w końcówce popełniły dwa błędy i wydawało się, że nie nawiążą już wyrównanej walki z przeciwniczkami. Przegrywały już bowiem 16:20. Stać było je na jeszcze jeden zryw, ale to jednak Norweżki postawiły kropkę nad i w tym secie (21:19).

Tie-break stał pod znakiem walki cios za cios, ale naszym siatkarkom coraz trudniej było zdobywać punkty. Ponownie jako pierwsze przewagę uzyskały Norweżki, które bardzo dobrze radziły sobie w ataku. Biało-czerwone nie potrafiły rozszyfrować ich technicznych zagrań, przez co długimi fragmentami utrzymywało się dwupunktowe prowadzenie przeciwniczek. Ono pozwalało im grać odważniej i pewniej, a z każdą kolejną akcją przybliżało je do końcowego sukcesu. Polki również nie składały broni, w końcówce miały nawet możliwość doprowadzenia do remisu, ale ostatecznie przegrały 13:15 i bez zwycięstwa zakończyły zmagania grupowe w Biel/Bienne Masters.Baran/Gruszczyńska POL [8] – Kongshavn/Kjølberg NOR [9] 1:2
(21:16, 19:21, 13:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved