Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Prezes PZPS-u spotkał się z klubami pierwszoligowymi

Prezes PZPS-u spotkał się z klubami pierwszoligowymi

fot. archiwum

We wtorek i w środę prezes PZPS-u Paweł Papke spotkał się z przedstawicielami klubów I ligi mężczyzn oraz I ligi kobiet. Rozmawiano o problemach pierwszoligowców, których ostatnio nie brakuje. Z ust prezesa związku padła również ważna deklaracja...

We wtorek w siedzibie PZPS-u odbyło się spotkanie prezesa związku Pawła Papke z przedstawicielami I ligi mężczyzn, a dzień później do Warszawy przybyli przedstawiciele I ligi kobiet. Na spotkaniu byli obecni również Jacek Kasprzyk, wiceprezes PZPS-u oraz prezes PLPS-u, a także sekretarz generalny PZPS-u Andrzej Lemek i przedstawiciele najważniejszych pionów PZPS-u. Tematów nie brakowało, zwłaszcza że pierwszoligowcom przybywa kłopotów.

Tematem numer jeden był brak sportowego awansu do ekstraklasy oraz brak spadku z Orlen Ligi i PlusLigi. Wszystkie kluby, zarówno męskie, jak i żeńskie, zgodnie domagają się od PZPS-u, by ten jako udziałowiec PZPS-u wpłynął na władze spółki i przywrócił zasady awansu i spadku. Sporo mówiono także o problemach z pozyskaniem nowych i utrzymanie obecnych sponsorów w I ligach w obliczu obowiązujących zasad rozgrywek. Krytykowano uznaniowość decyzji PLPS-u, proszono również, by sam proces weryfikacji klubów odbywał się wcześniej niż miało to miejsce w tym roku. Decyzję w sprawie ewentualnych spadków lub baraży z zespołami pierwszoligowymi rada nadzorcza PLPS ma podjąć w październiku tego roku.

Kluby I ligi kobiet zwracały uwagę, że dokooptowanie zespołu SMS PZPS Szczyrk spowodowało dla nich wzrost kosztów i wydłużenie sezonu. Z kolei na spotkaniu z klubami I ligi mężczyzn sporo czasu poświęcono na rozmowy o ewentualnej utracie sponsora rozgrywek i braku transmisji telewizyjnych. Pozyskanie partnera, który przeprowadziłby takie transmisje w najbliższym sezonie, jest obecnie priorytetem zarówno dla klubów, jak i związku. Rozmawiano również o systemie rozgrywek, terminarzach, a także propozycjach zmian walki o Puchar Polski. Ich celem jest umożliwienie więcej niż dwóm zespołom I ligi rywalizacji z drużynami ekstraklasy. Kluby uzyskały zapewnienie PZPS-u, że związek wyasygnuje pewne środki na nagrody dla zespołów pierwszoligowych za wyniki sportowe w sezonie 2015/2016. W przypadku jednak znalezienia chętnego operatora, który chciałby przeprowadzać transmisje z meczów I ligi, środki te zostaną przeznaczone właśnie na ten cel.Spotkania przed tym sezonem odbyły się tuż przed startem rozgrywek, jednak były ważnym elementem dialogu pomiędzy PZPS-em a klubami I-ligowymi. Według zapewnień Pawła Papke spotkania takie mają odbywać się cyklicznie i głos klubów ma być ważny dla poczynań związku. Prezes zadeklarował także, że uczyni wszystko, co w jego mocy, by system sportowego awansu do ekstraklasy i spadku z niej został przywrócony.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved