Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18: Początek ze zwycięstwem i porażką

Plażowe ME U-18: Początek ze zwycięstwem i porażką

Dwie polskie pary męskie występują w plażowych mistrzostwach Europy do lat 18. Zawody rozpoczęły się od zwycięstwa duetu Lenc/Lewicki, natomiast w drugim czwartkowym meczu porażkę ponieśli Michał Szabłowicz i Szymon Kaszewiak.

Dwójka z Austrii przeważała cały czas, wypracowując sobie skutecznymi atakami trzypunktową nadwyżkę (12:9). Polacy starali się w miarę dotrzymywać im kroku, ale nieskuteczne akcje były tylko wodą na młyn dla rywali (14:10, 16:11). Od połowy seta premierowego Kindl i Ochaya zdominowali boisko i już do końca prowadzili grę pod swoje dyktando.

Walka punkt za punkt otworzyła kolejną odsłonę, a delikatnie przeważali Polacy. Austriacki team szybko jednak przejął inicjatywę i po dobrych kontrach wysunął się na czoło (7:5). Kiedy rywale odskoczyli na trzy punkty, reprezentanci Polski poprosili o czas. Nic to jednak nie dało, bowiem Austriacy nadal budowali swoją przewagę (16:10). Przeciwnicy w tamtym momencie za szybko poczuli się pewnie, Polacy walczyli do końca, a solidna postawa w polu pozwoliła im wygrać pięć kolejnych akcji. Niestety, nie utrzymali tego poziomu do końca, rywale znowu odskoczyli (19:16), a niedługo później zakończyli mecz wygraną.

Kindl/Ochaya AUT [5] – Szabłowicz/Kaszewiak POL [28] 2:0
(21:14, 21:17)

Udanie turniej mistrzostw Europy rozpoczęli natomiast Maciej Lewicki i Adam Lenc. Polacy pokonali w pierwszym grupowym meczu duet ze Słowacji. Rywale sprawili naszej dwójce trochę problemów jedynie chwilami w drugiej odsłonie. Tak naprawdę jednak zwycięstwo biało-czerwonych nie było zagrożone nawet przez moment, a w obu setach przewaga Polaków była bardzo wyraźna, czy to na siatce, czy to w grze obronnej.

Lenc/Lewicki POL [3] – Cizmazia/Pokopec SVK [30] 2:0
(21:15, 21:18)