Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18: Kłoda/Patek rozpoczęły mistrzostwa wygraną

Plażowe ME U-18: Kłoda/Patek rozpoczęły mistrzostwa wygraną

fot. FIVB

Nawet pół godziny nie trwał pierwszy pojedynek polskiej dwójki Kłoda/Patek. Reprezentantki naszego kraju bardzo szybko rozprawiły się z Łotyszkami. W drugim spotkaniu było podobnie, a wyższość polskiej pary musiały uznać siatkarki z Portugalii.

Młodziutkie Polki rozpoczęły turniej mistrzostw Europy U-18 od mocnego uderzenia. W pierwszym pojedynku grupowym Martyna Kłoda i Aleksandra Patek – jedyny polski kobiecy duet w zawodach – rozbiły łotewski duet Petrova/Jurdza. W obu rozegranych setach rywalki nie miały zupełnie nic do powiedzenia, a polska para przeważała w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Całe starcie trwało zaledwie 29 minut.

W kolejnym meczu grupowym duet Kłoda/Patek zmierzył się z portugalską parą Castro/Nora, która przegrała swój pierwszy pojedynek. W starciu z Polkami zawodniczki również nie miały większych szans. Nie brakowało momentów zaciętej i wyrównanej walki, ale całość prowadzona była pod pewnym przewodnictwem biało-czerwonych. Nasze reprezentantki odniosły tym samym drugie pewne zwycięstwo w grupie. Kolejny pojedynek Polki stoczą w piątek.

Kłoda/Patek POL [5] – Petrova/Jurdza LAT [28] 2:0
(21:9, 21:14)Kłoda/Patek POL [5] – Castro/Nora POR [21] 2:0
(21:14, 21:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved