Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn bez sponsora?

I liga mężczyzn bez sponsora?

fot. archiwum

Niepokojące informacje docierają z I ligi mężczyzn. Z transmisji telewizyjnych chce się wycofać TVP Sport, co grozi wycofaniem się sponsora tytularnego. Dla klubów w tej klasie rozgrywkowej byłaby to dotkliwa strata argumentów w rozmowach ze sponsorami.

Telewizja Polska, właściciel stacji TVP Sport, wycofuje się z transmitowania rozgrywek I ligi mężczyzn. To bardzo zła informacja nie tylko dla klubów, lecz również dla całej polskiej siatkówki. Tym bardziej, że niesie za sobą utratę sponsora tytularnego I ligi mężczyzn. Firma Krispol nie będzie zainteresowana sponsoringiem, jeśli nie będzie transmisji telewizyjnych.

Polski Związek Piłki Siatkowej natychmiast rozpoczął starania o przywrócenie transmisji. Prowadzone są rozmowy z dwoma stacjami telewizyjnymi, możliwe są również transmisje internetowe. Zarówno kluby, jak i PZPS liczą, że gdy tylko rozmowy te zakończą się pomyślnie, firma Krispol ponownie zasiądzie do stołu negocjacyjnego i znów będzie sponsorem rozgrywek.

Od trzech lat, po decyzji PLPS-u, czołowe drużyny I ligi mężczyzn nie mają zagwarantowanego awansu do PlusLigi. Wprawdzie PLPS dwukrotnie podjęła decyzję o rozszerzeniu ekstraklasy, ale brak możliwości sportowego awansu i niepewność zespołów I ligi co do decyzji PLPS-u sprawiły, że rozgrywki stały się mniej atrakcyjne. Głośno mówią o tym przedstawiciele pierwszoligowych klubów, a teraz dodatkowo pojawiły się trudności z transmisjami telewizyjnymi i sponsorem rozgrywek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved