Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Rok do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro

Rok do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro

fot. archiwum

Dokładnie za rok, 5 sierpnia 2016 roku, na słynnym stadionie Maracana w Rio de Janeiro zostaną uroczyście otwarte XXXI Igrzyska Olimpijskie. 10 500 sportowców z 206 państw o medale będzie rywalizować przez niemal trzy tygodnie.

W samym Rio areny igrzysk zaplanowano w czterech strefach: Barra, Copacabana, Deodoro oraz Maracana. Gospodarze spodziewają się, że na czas igrzysk do Brazylii ściągnie blisko 400 tysięcy kibiców zagranicznych. Spośród 7,5 miliona przeznaczonych do sprzedaży biletów wstępu na zawody przeszło połowa ma kosztować nie więcej niż równowartość 20 dolarów.

Przy przeprowadzeniu igrzysk organizatorów będzie wspierać 45 000 wolontariuszy (kolejne 25 000 pomoże im podczas zaplanowanych na 7-18 września igrzysk paraolimpijskich). Chęć społecznej pracy przy obu wielkich imprezach wyraziło ogółem 242 757 osób, z czego 40% zgłoszeń nadeszło z zagranicy, dokładnie ze 191 państw (najwięcej z: USA, Chin, Rosji i Wielkiej Brytanii). Dla miejscowych zaplanowano intensywne kursy nauki lub doskonalenia znajomości języka angielskiego. Oficjalną maskotką igrzysk olimpijskich będzie „Vinicius”. To – jak podkreślają gospodarze – „mieszaniec” brazylijskich zwierząt, mający symbolizować… bogactwo tamtejszej fauny.

Przypomnijmy, że do niedzieli nasza kadra będzie trenować w Arłamowie, następnie przeniesie się do Spały, a od 22 do 24 sierpnia zagra w Memoriale Huberta Wagnera w Toruniu. Potem drużynę czekają ostatnie treningi, a 8 września początek drogi do Rio w pierwszym meczu Pucharu Świata z Tunezją. Z tych zawodów w Japonii awansują dwie najlepsze drużyny.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved