Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PTPS Piła skończył wakacje i wznowił treningi

PTPS Piła skończył wakacje i wznowił treningi

fot. archiwum

Koniec wakacji nastąpił dla zawodniczek i sztabu szkoleniowego PTPS-u Piła. Po dwumiesięcznej przerwie zespół rozpoczął przygotowania do nowego sezonu, pragnąc z całą pewnością poprawić w nim lokatę z ubiegłego roku.

W środę, 5 sierpnia, w pilskiej hali MOSiR na pierwszych zajęciach po wakacjach przygotowania do sezonu 2015/2016 rozpoczął występujący w rozgrywkach Orlen Ligi zespół Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej S.A. Na pierwszych zajęciach pojawiły się zawodniczki znane kibicom z poprzedniego sezonu: Klaudia Konieczna, Joanna Sobczak i Anna Stencel. Do pilskiej drużyny dołączyły także Anita Kwiatkowska, atakująca, wychowanka PTPS-u, która grała w Pile przed laty pod nazwiskiem Chojnacka, środkowa Małgorzata Skorupa oraz libero Alicja Markiewicz.

Tegoroczny skład zasiliły dwie młode przyjmujące, Oliwia Urban i Adrianna Kukulska, które w ubiegłym sezonie reprezentowały PTPS w rozgrywkach młodzieżowych oraz w Młodej Lidze Kobiet. Za kilka dni do swoich koleżanek dołączą przyjmująca, Agata Babicz, wracająca do gry po rocznej przerwie macierzyńskiej oraz jej siostra, grająca na pozycji rozgrywającej, Dorota Wilk. W zbliżających się rozgrywkach ponownie zobaczymy libero, Wolhę Paulukouskają, która trenuje obecnie z białoruską reprezentacją i w Pile pojawi się dopiero po mistrzostwach Europy.

Duże zmiany nastąpiły w sztabie trenerskim PTPS-u. Pierwszym trenerem będzie włoski szkoleniowiec, od wielu lat mieszkający w Polsce, Nicola Vettori. Łukasz Przybylak, związany z Piłą od trzech sezonów, będzie drugim szkoleniowcem drużyny. Po wielu latach do pracy z pilskimi siatkarkami wraca fizjoterapeuta, Jan Dąbek, natomiast obowiązki statystyka przejął, debiutujący w sztabie szkoleniowym, Patryk Jabłoński. Lekarzem niezmiennie od lat pozostaje Krzysztof Zając.Przed pierwszym treningiem zespół przywitał prezes PTPS S.A. Radosław Ciemięga. Po krótkim spotkaniu informacyjno-organizacyjnym zawodniczki rozpoczęły przewidziane na pierwszy dzień treningu zajęcia w hali i na siłowni.

Pierwszy ligowy mecz PTPS Piła zagra na wyjeździe przeciwko zespołowi Polski Cukier Muszynianka, który zaplanowany jest na 17 października. Przed tym jednak pilanki wezmą udział w kilku turniejach towarzyskich. Tradycyjnie już w dniach 25-27 września pojawią się na turnieju piłki siatkowej kobiet Energa Cup – Bobolice, a wcześniej, na początku września, pojadą na międzynarodowy turniej do Ostrowca Świętokrzyskiego. – Pragnę, aby pierwsze dni treningów służyły przede wszystkim naszemu wzajemnemu poznaniu oraz złapaniu właściwej kondycji fizycznej po wakacyjnej przerwie. Mam nadzieję, że już wkrótce zamkniemy skład i nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby odpowiednio przygotować się do sezonu – powiedział pierwszy trener PTPS-u Piła, Nicola Vettori.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved