Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > GTPS nie zagra w II lidze

GTPS nie zagra w II lidze

fot. archiwum

W połowie lipca wydawało się, że GTPS powoli wychodzi na prostą. Klub został zgłoszony do rozgrywek i miało rozpocząć się kompletowanie jego składu. Jednak zostanie postawiony w stan upadłości, a w Gorzowie Wielkopolskim zabraknie II ligi.

Już w minionym sezonie sytuacja finansowa GTPS-u Gorzów Wielkopolski nie była idealna. Sponsor miał pojawić się dopiero, kiedy drużyna wywalczy miejsce w Krispol I Lidze. Ta sztuka się jej nie udała, a więc ponownie pozostała jej walka w II lidze. W związku z brakiem pieniędzy włodarze klubu długo wahali się, czy w ogóle zgłaszać zespół do rozgrywek na szczeblu centralnym. Ostatecznie zdecydowali się na ten krok. Choć w nadchodzącym sezonie GTPS nie miał mocarstwowych planów, to wydawało się, że w odmłodzonym składzie powalczy w II lidze. Jeszcze niedawno Krzysztof Kocik z optymizmem wypowiadał się o przyszłości gorzowskiej siatkówki. – Mieliśmy duży problem, by podjąć decyzję o przyszłości klubu. Ostatecznie zgłosimy go do rozgrywek II ligi. Obecnie są prowadzone rozmowy z władzami miasta. Dzięki ich zaangażowaniu siatkówka w Gorzowie nadal będzie istniała – komentował na łamach Strefy Siatkówki trener GTPS-u.

Jednak na początku sierpnia sytuacja diametralnie się zmieniła, a nad gorzowską siatkówką ponownie zaczęły zbierać się czarne chmury. Włodarze GTPS-u zadecydowali, że klub zostanie postawiony w stan upadłości i do II ligi na pewno nie wystawi drużyny, mimo że zgłosił się do rywalizacji na tym szczeblu rozgrywkowym. Przez moment była szansa, że sekcję siatkarską przejmie AZS AWF, ale ostatecznie nie doszło do porozumienia. W związku z tym szkoleniem młodzieży ma zająć się nowe stowarzyszenie, ale najprawdopodobniej nie zagra ono w II lidze. Jest na to zbyt mało czasu, a poza tym nie ma środków na rywalizację na szczeblu centralnym. Być może drużyna zostanie zgłoszona do walki w lidze wojewódzkiej, ale na razie nie ma widoków na powrót świetlanych czasów męskiej siatkówki w Gorzowie Wielkopolskim.

źródło: gorzow24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved