Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Centrum wciąż kompletuje skład, start przygotowań w poniedziałek

Centrum wciąż kompletuje skład, start przygotowań w poniedziałek

fot. archiwum

Wciąż trwa kompletowanie składu UKS-u Centrum. W zespole z Augustowa dojdzie do kilku zmian, szczególnie na rozegraniu, środku oraz na libero. Przygotowania do nowego sezonu podopieczni trenera Iwanowicza rozpoczną od przyszłego tygodnia.

W minionym sezonie Centrum Augustów było jedną z rewelacji II-ligowych rozgrywek. Mimo że nie miało mocarstwowych planów, to dotarło aż do turnieju finałowego o awans do Krispol I Ligi. W niej ostatecznie sukcesu nie udało się już osiągnąć, ale część zawodników na tyle się wypromowała, że znalazła zatrudnienie nawet na zapleczu elity. W związku z tym działacze z Augustowa byli zmuszeni do poszukiwania ich następców.

Dwie nowe twarze pojawią się na środku siatki. Są nimi Mateusz Maron i Radosław Nowak. Ten pierwszy to 25-letni zawodnik, który ostatnio reprezentował Legię Warszawa, a wcześniej między innymi Olimpię Sulęcin i Pekpol Ostrołęka, zaś ten drugi ostatni rok spędził w ZTS-ie Ząbkowice Śląskie. Na pozycję libero przesunięty został Mariusz Ostaszewski, który zastąpi Dariusza Bonisławskiego. Ponadto w zespole wciąż występowali będą między innymi Wojciech Iwanowicz oraz Mariusz Szlejter. Działacze Centrum nie podjęli jeszcze decyzji odnośnie rozgrywających, trwają także prace nad zakontraktowaniem wartościowego przyjmującego.

– Będzie to zespół na podobnym poziomie, co ten w poprzednim sezonie. Jeśli uda nam się dopiąć wszystkie transfery, to może nawet lepszy. Ale nie wiemy jeszcze, jaki będzie poziom naszej grupy. Dochodzą nas słuchy, że kilka zespołów, jak chociażby te z Hajnówki i Wołomina, będzie bardzo mocnych. Może się okazać, że liga będzie mocniejsza i wypadniemy gorzej niż w poprzednim sezonie. Aczkolwiek powinniśmy walczyć o podobne cele – powiedział Tomasz Wiszyński. – Planem minimum jest czwórka, bo nie chcielibyśmy walczyć o utrzymanie, a w play-off wszystko się może zdarzyć – dodał prezes Centrum Augustów.Najprawdopodobniej do końca tego tygodnia zapadną ostatnie decyzje personalne, bowiem wielkimi krokami zbliża się start przygotowań augustowian do rozgrywek. – Treningi będą odbywały się na miejscu. W połowie okresu przygotowawczego planujemy zorganizowanie mikroobozu pod Augustowem. Chcemy tam wyjechać na cztery, pięć dni, aby skonsolidować drużynę – zakończył Wiszyński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved