Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Rzeszowie już trenują

W Rzeszowie już trenują

fot. Łukasz Krzywański

Sierpień to miesiąc, w którym większość klubów rozpoczyna przygotowania do zbliżającego się sezonu. W klubach Orlen Ligi prace ruszyły pełną parą. Po dwóch miesiącach wolnego treningi zaczęły już siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów.

Pierwsze zajęcia przewidziano na wtorek. O godzinie 10 zespół ma zaplanowany trening na stadionie Resovii, przy ul. Wyspiańskiego. – Pierwsze dwa tygodnie będą wprowadzające – zdradza trener Developresu, Mariusz Wiktorowicz, który w środę wyjeżdża z drużyną do Katowic. Tam siatkarki przejdą odpowiednie badania. – Każda z zawodniczek dostanie szczegółowy opis, nad czym musi pracować podczas przygotowań do sezonu – tłumaczy szkoleniowiec. Bardziej intensywna praca czeka rzeszowianki od 17 sierpnia. Wtedy zespół wyjedzie na dziesięciodniowy obóz do Tryńczy. – Popracujemy tam m.in. nad motoryką. Oprócz tego siłownia i zajęcia z piłkami. Zespół będzie miał też okazję dobrze się poznać. Jest kilka nowych dziewczyn, więc to wskazane, by bardziej się zintegrować – dodaje trener Wiktorowicz.

Szkoleniowiec Developresu od początku nie będzie mógł skorzystać z pełnej kadry. Na pierwszych zajęciach zabraknie na pewno Lucyny Borek. Libero rzeszowskiej drużyny przebywa na kadrze Polski B. W piątek zaliczyła udany debiut w wygranym 3:2 meczu z Izraelem w Lidze Europejskiej. Nie będzie też Nikoliny Jelić. Nowa przyjmująca Developresu, podobnie jak Borek, została powołana do reprezentacji Chorwacji, która przygotowywać się będzie do mistrzostw Europy. Pozostałe zawodniczki mają we wtorek stawić się na stadionie Resovii. – Czeka nas pracowity miesiąc. Dopiero we wrześniu zaczniemy gry kontrolne – zakończył Wiktorowicz.

Autor tekstu Tomasz Błażejowski – więcej w serwisie rzeszow.sport.pl 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved