Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Skład KSZO prawie skompletowany

Skład KSZO prawie skompletowany

fot. orlenliga.pl

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rozpoczął już przygotowania do nowego sezonu, ale wciąż nie ma pełnego składu. Do zespołu dołączyły dwie nowe zawodniczki, jednak obecna kadra drużyny wciąż liczy trzynaście siatkarek.

KSZO ma na tę chwilę podpisane umowy z trzynastoma zawodniczkami. W ubiegłym tygodniu sfinalizowano dwa transfery. Pierwszą zawodniczką jest młoda środkowa Julia Piotrowska. Do Ostrowca Św. trafiła na zasadzie rocznego wypożyczenia z Gedanii Gdańsk, która jest właścicielką karty zawodniczki. W minionym sezonie grała w Młodej Lidze Kobiet w barwach PGE Atomu Trefla Sopot. Drugą z zawodniczek, które jako ostatnie dołączyły do KSZO, jest doświadczona przyjmująca Budowlanych Łodź – Dorota Ściurka. Wraz z kadrą Polski B Ściurka zdobyła w 2007 roku złoty medal na uniwersjadzie w Bangkoku. Jest wychowanką Ogniwa Piwniczna-Zdrój. Później grała w Muszyniance Muszyna (2000-2003), Dalinie Myślenice (2003-2006), Centrostalu Bydgoszcz (2006-2008), Stali Mielec (2008-2011) i MKS-ie Dąbrowa Górnicza (2011-2012). Ostatnie trzy sezony spędziła w Łodzi.

Siatkarki KSZO będą trenować dwa razy dziennie. Wyjątkiem będą poniedziałki (tylko po południu) i soboty (tylko rano). Przez pierwsze dwa tygodnie skupią się na budowie siły, trenując głównie na siłowni, kajakach i boisku piaszczystym na Gutwinie. Dopiero w trzecim tygodniu zajęć wejdą do hali, gdzie zaczną trenować z piłkami.

Siatkarki KSZO wezmą udział w co najmniej trzech turniejach, dwa z nich organizując w Ostrowcu Św. Od 4 do 6 września zagrają w Hali Sportowo-Widowiskowej KSZO z Naftą Piła oraz dwoma zagranicznymi rywalami – z Ukrainy i Białorusi. W dniach 18-20 września – również w Ostrowcu Św. – zagrają z Legionovią Legionowo, Aluprofem BKS Bielsko-Biała, Developresem Rzeszów oraz zespołem z Ukrainy. 26 września w godzinach popołudniowych w Galerii Ostrowiec odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny. Od 9 do 11 października KSZO zagra w towarzyskim turnieju w Rzeszowie, gdzie oprócz gospodyń za rywalki będą miały mistrza Ukrainy Chimika Jużny, wicemistrza Słowacji Volley projekt UKF Nitra oraz Aluprof BKS Bielsko-Biała i Pałac Bydgoszcz.Zobacz również:
Karuzela transferowa ORLEN Ligi 2015/2016

 

źródło: kszo.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved