Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Piła gościła kolejny turniej cyklu Plaża Open

Piła gościła kolejny turniej cyklu Plaża Open

fot. archiwum

W Pile o kolejne punkty w eliminacjach do mistrzostw Polski walczyli najlepsi siatkarze i siatkarki w kraju. Turniej męski wygrali Adrian Białecki i Bartosz Pietruczuk. U pań najlepsze okazały się po raz kolejny Joanna Wiatr wraz z Martyną Wardak.

Para gospodarzy, która otrzymała na ten turniej dziką kartę, już w drugiej rundzie musiała uznać wyższość Patryka i Krzysztofa Baranów. Później jednak Łukasz Przybylak, który na co dzień jest trenerem w pilskiej drużynie z Orlen Ligi, wraz z Michałem Sadowskim skutecznie przedzierali się przez prawą stronę turniejowej drabinki. Na drodze do finału stanęli im dopiero Adrian Białecki i Bartosz Pietruczuk, ale obie pary w półfinale stworzyły ciekawe widowisko (21:17, 19:21, 15:6). Do 1/2 turnieju zakwalifikowali się także Adrian Sdebel i Jakub Czubiński, ale poddali swoje ostatnie mecze, a skorzystali na tym Artur i Tomasz Wierzbiccy. Na najwyższym stopniu podium stanął duet Pietruczuk/Białecki, bardzo pewnie zwyciężając w spotkaniu finałowym (21:16, 21:17). Brązowe medale przypadły w udziale parze Przybylak/Sadowski.

Mecz o 3. miejsce:
Przybylak/Sadowski – Czubiński/Sdebel 2:0
(21:0, 21:0)

Finał:
Pietruczuk/Białecki – Wierzbicki/Wierzbicki 2:0
(21:16, 21:17)Klasyfikacja generalna mężczyzn:
1. Adrian Białecki/Bartosz Pietruczuk
2. Artur Wierzbicki/Tomasz Wierzbicki
3. Łukasz Przybylak/Michał Sadowski
4. Adrian Sdebel/Jakub Czubiński


Ciekawie zapowiadała się rywalizacja w turnieju pań. Bez porażki do strefy medalowej awansowały Joanna Wiatr wraz z Martyną Wardak, czyli zwyciężczynie ostatnich dwóch turniejów. Wydawało się, że w Pile ich najpoważniejszymi konkurentkami będą Dorota Strąg i Paulina Stasiak. Te również do półfinału awansowały bez porażki, pewnie pokonując duet Jurczyk/Urych-Turska (21:14, 21:19). Dorota i Paulina nie sprostały jednak Aleksandrze Baron i Magdalenie Szczytowicz, doświadczone zawodniczki zapewniły sobie tym samym miejsce w finale (21:19, 21:13).

Zanim jednak doszło do pojedynku o złoty medal, niespodziankę sprawiły Julia Jurczyk i Anna Urych-Tulska, rewanżując się rywalkom za porażkę w poprzedniej fazie turnieju i stając na najniższym stopniu podium. – W meczu o 3. miejsce popełniłam dużo błędów indywidualnych. Sądzę, że „siadła” mi głowa oraz zabrakło sił. To spotkanie było spokojnie do wygrania, tym bardziej że z dziewczynami wygrałyśmy pojedynek o wejście do czwórki. Jednym słowem nie zagrałyśmy na tyle, na ile nas stać – oceniła Paulina Stasiak, która podobnie jak jej partnerka miała już okazję wielokrotnie reprezentować Polskę na imprezach rangi międzynarodowej. Jej partnerką jest Dorota Strąg, która w kilku pierwszych turniejach Plaży Open odnosiła sukcesy w duecie z Katarzyną Kociołek. Z Dorotą bardzo dobrze się dogadujemy, zarówno na boisku, jak i poza nim. Jest to zawodniczka, która w dużym stopniu potrafi mnie zmotywować do działania. Na początku było nam trochę trudno, ponieważ obydwie gramy na bloku – wyjaśniła młoda zawodniczka. W poprzednim turnieju cyklu Plaża Open, w Rybniku, Stasiak i Strąg stanęły na drugim stopniu podium. Uległy wtedy Martynie Wardak i Joannie Wiatr, które również w Pile okazały się najlepsze, pokonując dwójkę Baron/Szczytowicz 2:0 w spotkaniu finałowym.

mecz o 3. miejsce:
Jurczyk/Urych-Turska – Stasiak/Strąg 2:0
(21:10, 21:16)

Finał:
Wiatr/Wardak – Baron/Szczytowicz 2:0

(21:15, 21:18)

Klasyfikacja generalna turnieju kobiet:
1. Joanna Wiatr/Martyna Wardak
2. Magdalena Szczytowicz/Aleksandra Baron
3. Anna Urych-Turska/Julia Jurczyk
4. Dorota Strąg/Paulina Stasiak

źródło: inf. własna, plazaopen.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved