Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nicola Vettori: Znam lepiej siatkówkę w Polsce niż we Włoszech

Nicola Vettori: Znam lepiej siatkówkę w Polsce niż we Włoszech

fot. ksuam.pl

Kluby Orlen Ligi rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Nie inaczej jest również w Pile. Dziesiąty zespół ekstraklasy wraz z nowym trenerem - Nicolą Vettorim - kończy kompletowanie składu i myśli już o zbliżających się rozgrywkach.

Nicola Vettori mieszka w Polsce od ponad 13 lat. Doskonale zna język polski. W Poznaniu ma rodzinę i co zawsze podkreśla – po tylu latach pracy w naszym kraju siatkówka polska jest mu bliższa niż włoska. – Od lat szkolę polskie siatkarki i polskich siatkarzy. Na pewno znam siatkówkę w Polsce, zarówno męską, jak i żeńską, dużo lepiej niż siatkówkę we Włoszech – mówi nowy szkoleniowiec PTPS-u Piła. – Gdy przyjechałem do Polski w 2002 roku, Piła miała najlepszą drużynę w Polsce, która od czterech lat zdobywała mistrzostwo kraju. Moim marzeniem było, aby pracować w takim klubie. Teraz dostaję szansę – będę bronić barw klubu, który ma tak bogatą historię i jest mi bliski. Bardzo się z tego powodu cieszę.

Przez dwa ostatnie sezony trener Vettori prowadził II-ligowy Energetyk Poznań. Klub ze stolicy Wielkopolski nie zgłosił się jednak w nadchodzącym sezonie do rozgrywek szczebla centralnego. – Od dłuższego czasu nie było wiadomo, czy w Energetyku będzie II liga. Przy braku sponsorów to jest duże obciążenie dla klubu. Starałem się pomóc i czekałem na rozwój wypadków. W międzyczasie pojawiła się propozycja z Piły. Z jednej strony nie wiedziałem jeszcze, co będzie dalej z Energetykiem, a z drugiej pojawiło się nowe, interesujące wyzwanie. Zupełnie inny poziom, ekstraklasa, gdzie grają najlepsze zawodniczki z całego świata i można zmierzyć się z najlepszymi trenerami na świecie. Długo rozmawialiśmy z prezesem Rakowskim i doszliśmy do wniosku, że nie ma na co czekać i warto wykorzystać taką szansę. Bardzo pozytywnie odebrałem również zaufanie, jakim obdarzył mnie prezes Ciemięga.

Nowy szkoleniowiec pilanek pozytywnie wypowiada się o swoim poprzednim pracodawcy. – Energetyk to bardzo dobry klub, biorąc pod uwagę stawianie na młodzież. To również bardzo dobre miejsce do pracy dla młodych trenerów. Energetyk ma przyszłość, przynajmniej w rywalizacji młodzieżowej. Pracowało mi się tam bardzo dobrze. Efektem dobrej współpracy całego klubu jest fakt, że wiele dziewczyn, które występowały w II lidze, po zakończonych sezonach mogło znaleźć sobie drużyny w wyższych ligach, w których mogły dalej kontynuować karierę – dodaje pochodzący z Poznania Nicola Vettori, który w Energetyku oprócz seniorek prowadził również zajęcia z młodziczkami.Drugim trenerem w PTPS-ie Piła w nadchodzącym sezonie będzie Łukasz Przybylak.To bardzo dobry dobry trener, który już ma doświadczenie jako pierwszy i to wyjdzie nam na pewno na plus. Zespół będzie mógł korzystać z jego doświadczenia – chwali swojego nowego współpracownika Vettori. – Jeszcze nie jesteśmy w komplecie. Planujemy, aby do zespołu dołączyły przyjmująca i środkowa. Być może wzmocnimy również skład jedną młodą, utalentowaną siatkarką. Przygotowania do sezonu rozpoczniemy 5 sierpnia. W okresie przygotowawczym będziemy wykorzystywać obiekty własne. Jest na nich wszystko, co niezbędne do przygotowania drużyny do nowego sezonu w Orlen Lidze.

Jak mówi włoski szkoleniowiec, pierwsze sparingi i turnieje PTPS rozegra na początku września. Klub stracił przed sezonem sponsora strategicznego, ale do drużyny dołączyło kilka ciekawych zawodniczek. Pilanki wzmocniły: Anita Kwiatkowska, Małgorzata Skorupa, Dorota Wilk i Agata Babicz. Do pierwszego zespołu dołączą również dwie młode przyjmujące – Adrianna Kukulska i Oliwia Urban. Trener Vettori nie chce jednak jeszcze mówić o tym, co może osiągnąć PTPS w nadchodzącym sezonie. – Dopóki nie skompletujemy składu, ciężko mówić o celach. Tak naprawdę jeszcze nie wiemy, na co będzie nas stać. Na pewno chcielibyśmy jednak poprawić wynik z ubiegłego sezonu – kończy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved