Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak ostatnim wzmocnieniem klubu z Bydgoszczy

Michał Ruciak ostatnim wzmocnieniem klubu z Bydgoszczy

Ostatnim wzmocnieniem zespołu z Bydgoszczy został Michał Ruciak. Reprezentant Polski, wielokrotny medalista mistrzostw kraju zdecydował się na zmianę barw klubowych po wielu sezonach spędzonych w Kędzierzynie-Koźlu.

Michał Ruciak od 2008 roku reprezentował barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, dokąd trafił z AZS-u Olsztyn. Wcześniej zaliczył roczny epizod występów w Skrze Bełchatów. Siedmiokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski, dwa razy udało mu się również sięgnąć po Puchar Polski. Ostatni sezon klubowy nie był jednak dla niego zbyt udany, bo jego drużyna zajęła szóste miejsce w tabeli PlusLigi.

Doświadczony przyjmujący wielokrotnie powoływany był również do reprezentacji Polski. Do największych sukcesów, jakimi może się pochwalić, należą mistrzostwo Europy zdobyte w Turcji w 2009 roku i brązowy medal wywalczony dwa lata później również w europejskim czempionacie. W tym samym sezonie reprezentacyjnym stanął na najniższym stopniu podium Ligi Światowej i zajął wraz z kadrą Polski drugie miejsce w Pucharze Świata w Japonii, a rok później z biało-czerwonymi sięgnął po złoty medal tej imprezy. Transfer Michała Ruciaka kończy kompletowanie składu bydgoskiej drużyny.