Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadetki jadą do Peru na mistrzostwa świata

Kadetki jadą do Peru na mistrzostwa świata

fot. CEV

Polskie kadetki dopiero co wróciły z XIII Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży, gdzie zajęły szóste miejsce. Tymczasem już od piątku walczyć będą w mistrzostwach świata w Peru. Dla młodych biało-czerwonych to jedna z najważniejszych imprez sezonu.

Podopieczne Andrzeja Pecia w ostatnim czasie czeka naprawdę intensywny okres. Reprezentacja Polski kadetek po turnieju w Tbilisi jest już myślami przy kolejnych dużych zawodach. Od 7-16 sierpnia w Peru wraz z 19 innymi zespołami biało-czerwone walczyć będą o jak najlepszy wynik w mistrzostwach świata.

Za każdym razem staramy się przygotować dany turniej najlepiej, jak potrafimy. Mamy świadomość, że organizacja i powodzenie zawodów wpływają pozytywnie na cały nasz kraj. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że władze FIVB powierzyły nam organizację mistrzostw świata kobiet do lat 18. Mam nadzieję, że sprostamy wszystkim oczekiwaniom – mówił tuż przed turniejem Luis Linares, prezes Peruwiańskiego Związku Piłki Siatkowej.

Kapitan naszej reprezentacji, Natalia Murek, zapewniła, że Polki są teraz silniejszym zespołem niż przed wyjazdem do Gruzji. – To był turniej naprawdę potrzebny całej drużynie, by doszlifować pewne elementy gry przed mistrzostwami świata w Peru. Przy okazji podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży w Gruzji zdobyłyśmy cenne doświadczenie – dodała Natalia Murek. Polki znalazły się w grupie B mistrzostw świata i zagrają z reprezentacjami Chin, Niemiec, Serbii i Tajlandii.Podział na grupy mistrzostw świata kadetek Peru 2015:
Grupa A: Egipt, Korea, Meksyk, Peru, Tajwan
Grupa B: Chiny, Niemcy, Polska, Serbia, Tajlandia
Grupa C: Argentyna, Belgia, Dominikana, Rosja, USA
Grupa D: Brazylia, Kuba, Włochy, Japonia, Turcja

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved