Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Dawid Woch: Jeden cel – zdobyć złoty medal

Dawid Woch: Jeden cel – zdobyć złoty medal

fot. CEV

- Gra z orzełkiem na piersi jest dla mnie wielkim wyróżnieniem, ale także ogromną motywacją do dalszej pracy - o sukcesach kadry młodzieżowej, swojej pasji i kolejnych etapach kariery opowiada nam Dawid Woch, środkowy reprezentacji Polski kadetów.

Po zdobyciu złotego medalu na mistrzostwach Europy nadszedł czas na zwycięstwo w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Co dla was oznacza ten sukces?

Dawid Woch: – Ogromnie się cieszymy z tego sukcesu, tym bardziej że udało nam się ten turniej wygrać bez straty seta. Natomiast naszym głównym celem są mistrzostwa świata w Argentynie i staramy się wszystko podporządkować właśnie pod ten turniej.

Jak sam wspomniałeś, podczas tego turnieju żadnej z reprezentacji nie udało się ugrać przeciwko wam nawet seta. To świadczy o tym, że byliście bardzo dobrze przygotowani do tego turnieju.



– Cieszymy się z tego, że nie straciliśmy żadnego seta. Nasza gra powoli zaczyna wyglądać tak jak na mistrzostwach Europy, natomiast mamy jeszcze kilka elementów, nad którymi musimy popracować i jestem przekonany, że nasza gra będzie wyglądać jeszcze lepiej.

Jak wyglądały przygotowania do Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy?

– Przygotowywaliśmy się przede wszystkim na obozie w Krośnie, gdzie graliśmy sparingi z reprezentacją Brazylii, a następnie wyjechaliśmy na turniej do Anapy, mierząc się z dwoma drużynami: Rosją oraz ponownie z Brazylią.

Przed wami kolejny turniej wysokiej rangi, czyli mistrzostwa świata w Argentynie. Jakie cele stawiacie sobie przed tym turniejem?

– Będzie to dla nas jak na razie najważniejszy turniej w karierze. Do Argentyny jedziemy zaprezentować się z jak najlepszej strony, drużyna jest zmotywowana i żądna dalszych sukcesów. A jeśli chodzi o nasz cel, to jest on zawsze taki sam – zdobyć złoty medal.

Czym dla ciebie jest reprezentowanie kadry w tak młodym wieku?

– Gra z orzełkiem na piersi jest dla mnie wielkim wyróżnieniem, ale także ogromną motywacją do dalszej pracy w doskonaleniu siebie, dlatego też na każdym treningu czy meczu staram dawać z siebie sto procent.

Jakie cele indywidualne stawiasz przed sobą w najbliższej przyszłości?

– Został mi jeszcze jeden rok nauki w szkole w Spale, a więc przede mną matura. Przez ten ostatni rok chcę zyskać jak najwięcej nowego doświadczenia oraz dalej doskonalić swoje umiejętności.

Kiedy możemy zobaczyć Dawida Wocha na parkietach PlusLigi?

– Staram się o tym nie myśleć, tylko cały czas skupiać się na treningach, ale miejmy nadzieję, że stanie się to po ukończeniu liceum.

Wychodzi na to, że wakacje masz tylko w teorii, bo w praktyce cały czas ciężkie treningi, sparingi i turnieje?

– Tak w tym roku wyszło, że wakacje spędzam na obozach, sparingach i turniejach. Trzeba powiedzieć, że nie jest łatwo być cały czas w ciężkim treningu, ale jeżeli ktoś kocha to, co robi, to nic mu w tym nie będzie przeszkadzać. Ja jestem zadowolony i w żaden sposób takie wakacje mi nie przeszkadzają, a tylko sprawiają ogromną przyjemność.

Czego mogę ci życzyć na dalsze etapy kariery?

– Przede wszystkim braku kontuzji, zdania matury, wielu sukcesów i oczywiście dalszej możliwości bronienia barw naszej reprezentacji.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved