Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > 20-osobowy skład Azzurrich na Puchar Świata

20-osobowy skład Azzurrich na Puchar Świata

fot. FIVB

Do 16-osobowego składu reprezentacji Włoch, ogłoszonego przez Gianlorenzo Blenginiego, kilka dni temu dołączyli kolejni zawodnicy: dwóch środkowych, przyjmujący i libero. Włosi potwierdzili ostatecznie szeroki skład na wrześniowy Puchar Świata.

Krótko po potwierdzeniu objęcia posady szkoleniowca reprezentacji Włoch Gianlorenzo Blengini ogłosił szeroki skład, mający przygotowywać się do wrześniowego Pucharu Świata oraz październikowych mistrzostw Europy. Kluczowymi informacjami wówczas była obecność wykluczonych wcześniej z kadry Ivana Zaytseva i Giulio Sabbiego oraz debiut Osmanego Juantoreny w barwach Azzurrich. Jak się szybko okazało, nie była to ostateczna decyzja szkoleniowca, do zespołu dołączyli bowiem kolejni zawodnicy. Dodatkowe powołania otrzymało dwóch środkowych: Stefano Mengozzi i Aimone Alletti, przyjmujący – Iacopo Botto i doświadczony libero – Andrea Giovi.

Szkoleniowiec krótko skomentował swoje decyzje, ucinając wszelkie spekulacje. – Każdy trener musi podejmować decyzje, to integralna część wynikająca z charakteru pracy. Zrobiłem to, co uznałem za stosowne. O powołaniu decydowało wiele aspektów, kierowałem się też dobrem kadry narodowej – mówił Gianlorenzo Blengini, odnosząc się również do pozycji, na jakiej miałby zagrać Ivan Zaytsev. –  Wiem, że każdy chce wiedzieć, czy Zaytsev będzie trenował jako atakujący. Tak, w tej chwili będzie pracował, przygotowując się do tej roli i zobaczymy, co się wydarzy – kontynuował Blengini.

Pierwszym testem dla nowego szkoleniowca będzie Puchar Świata. – Zrobimy wszystko, aby być gotowymi do gry już od samego początku, od pierwszego meczu, przechodząc stopniowo krok po kroku, stawiając czoło rywalom w każdym kolejnym meczu. Teraz naszym priorytetem jest praca i koncentracja na osiąganiu wyznaczonych celów – o wrześniowym turnieju mówił Blengini.Szeroki skład reprezentacji Włoch na Puchar Świata:

Środkowi:
Stefano Mengozzi, Simone Buti, Matteo Piano, Emanuele Birarelli, Simone Anzani, Aimone Alletti

Rozgrywający:
Pasquale Sottile, Simone Giannelli, Davide Saitta

Atakujący i przyjmujący:
Luca Vettori, Osmany Juantorena, Ivan Zaytsev, Filippo Lanza, Oleg Antonov, Giulio Sabbi, Iacopo Botto, Jacopo Massari

Libero:
Salvatore Rossini, Andrea Giovi, Massimo Colaci

 

źródło: federvolley.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved