Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Zdzisław Gogol poprowadzi rezerwy Espadonu w II lidze

Zdzisław Gogol poprowadzi rezerwy Espadonu w II lidze

fot. Gracjan Broda

Espadon Szczecin jako jeden z nielicznych klubów będzie miał dwa zespoły w rywalizacji na szczeblu centralnym. Pierwsza drużyna walczyć ma o czołowe miejsca w Krispol I Lidze, a w II lidze ogrywać ma się młodzież dowodzona przez trenera Gogola.

Espadon Szczecin coraz silniej zaznacza swoją obecność na siatkarskiej mapie Polski. W minionym sezonie beniaminkowi Krispol I Ligi udało się utrzymać na tym szczeblu rozgrywkowym, kończąc ostatecznie rywalizację na ósmym miejscu. Przed kolejnym sezonem apetyty na sukces w zachodniopomorskim teamie są zdecydowanie większe. W trwającym okienku transferowym zdecydowano się na ściągnięcie do Szczecina zagranicznych posiłków. Na ławce trenerskiej Espadonu zasiądzie serbski szkoleniowiec, Dejan Brdjović, a do słowackiego rozgrywającego (Michala Sladecka) dołączy doświadczony Brazylijczyk, Leandrao. Wszystko to po to, aby drużyna spełniła podstawowy cel sportowy, czyli znalazła się w czołowej czwórce zaplecza elity. To jest bowiem jeden z warunków, by Espadon w przyszłości mógł się ubiegać o miejsce w PlusLidze, co jest jednym z docelowych zadań, które założyli sobie włodarze klubu, powołując go do życia przed rokiem.

Jednak strategia budowania silnego ośrodka męskiej siatkówki w północno-zachodniej Polsce ma opierać się nie tylko na pierwszej drużynie. Rozmachu nabiera także szkolenie młodzieży w Espadonie, z czasem zasilać ona ma drugą drużynę, która w nadchodzącym sezonie zagra w II lidze. Wciąż trwa do niej nabór, a za jej szkolenie odpowiedzialny będzie Zdzisław Gogol. To doświadczony trener, który największe sukcesy osiągnął, pracując z młodzieżowymi reprezentacjami Polski (złoty medal mistrzostw Europy kadetów oraz siódme miejsce w mistrzostwach świata w tej samej kategorii wiekowej). Przez ostatnie lata skupiał się na szkoleniu młodzieży w Świnoujściu. Ponadto już raz podjął próbę odbudowy męskiej siatkówki w północno-zachodniej części kraju. Przez dwa lata pracował w Morzu Bałtyk Szczecin. Pod jego wodzą drużyna grała nawet w I lidze, ale brak płynności finansowej klubu mocno wpłynął na osiągane przez nią wyniki, a w konsekwencji doprowadził do spadku zespołu do niższej klasy rozgrywkowej. Przez ostatnie sezony Gogol pracę w Świnoujściu łączył z prowadzeniem II-ligowego Chemika Police, z którym dwukrotnie awansował do turnieju finałowego II ligi kobiet. Teraz przed nim nowe wyzwania. Czasu do rozpoczęcia rozgrywek zostało niewiele, więc w krótkim czasie będzie musiał zbudować zespół, który przydzielony został do pierwszej grupy w II lidze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved