Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Siatkarze trenują w Arłamowie, Kubiak pozostanie kapitanem

Siatkarze trenują w Arłamowie, Kubiak pozostanie kapitanem

fot. Joanna Skólimowska

Arłamów od niedzieli jest bazą przygotowań reprezentacji Polski mężczyzn do najważniejszego wydarzenia sezonu - Pucharu Świata, będącego jednocześnie pierwszą kwalifikacją olimpijską. Zdecydowano, że kapitanem pozostanie Michał Kubiak.

– Arłamów to kapitalne miejsce do pracy na tym etapie przygotowań. Mamy tu wszystko. Do pełnej dyspozycji halę, profesjonalną siłownię, baseny, odnowę biologiczną i mnóstwo innych atrakcji służących rekreacji i dobrej zabawie. Bardzo wiele zajęć prowadzimy na powietrzu, wykorzystując znakomitą infrastrukturę ośrodka. Dzisiaj na przykład był bieg na orientację dla zawodników, a sztab grał w piłkę nożną – mówi Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski. – Podczas zajęć siatkarskich skupiamy się nad poprawą jakości naszego bloku, nieustannie pracujemy nad obroną i generalnie nad całokształtem gry – dodaje selekcjoner mistrzów świata.

Zawodnicy i sztab szkoleniowo-medyczny w Arłamowie są z rodzinami i partnerkami. To powtórzenie rozwiązania sprzed roku. Wówczas przed mistrzostwami świata kadrowicze spędzali czas we francuskim Capbreton. – Tym razem zdecydowaliśmy się na pobyt w Polsce. W miejscu, które w sposób absolutny spełnia wszystkie oczekiwania naszej reprezentacji. Nawet rzekłbym, że warunki w Arłamowie są zdecydowanie lepsze od tych we Francji. Gospodarze kompleksu troskliwie dbają o naszą kadrę, co może nie dziwi, bowiem przewodniczący Rady Nadzorczej Hotelu Arłamów, pan Antoni Kubicki jest wielkim entuzjastą i znawcą siatkówki. Bardzo zależało nam na tym, aby uniknąć znużenia, które w sposób naturalny towarzyszy kolejnym zgrupowaniom. Pobyt z rodzinami to także znakomita okazja do integracji drużyny. Ten model dał efekt rok temu przed mistrzostwami świata, więc korzystamy ze sprawdzonych i własnych wzorców – powiedział Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który w poniedziałek odwiedził kadrę.

Po rozmowie sztabu szkoleniowego z Karolem Kłosem i Michałem Kubiakiem podjęta została decyzja, że kapitanem drużyny będzie Michał Kubiak. – To optymalne rozwiązanie. Karol wraca do pełnej dyspozycji, nie odczuwa już bólu i powinien się teraz skupić na sporcie, a nie obowiązkach związanych z funkcją kapitana. Michał Kubiak w tej roli spisuje się bardzo dobrze i nie ma co zmieniać tego układu w tej części sezonu – wyjaśnia Stephane Antiga. W Arłamowie Stephane Antiga ma do dyspozycji szesnastu zawodników:Kadra narodowa mężczyzn na zgrupowaniu w Arłamowie (2-9 sierpnia br.):

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Atakujący: Bartosz Kurek, Dawid Konarski
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona
Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Wojciech Włodarczyk
Libero: Piotr Gacek, Paweł Zatorski

Pobyt biało-czerwonych w Arłamowie zakończy się w niedzielę. Reprezentacja Polski mężczyzn kontynuować będzie przygotowania w Spale (12-18 sierpnia). Następnie od 22 do 24 sierpnia w Toruniu weźmie udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (z udziałem Francji, Iranu i Japonii). 29 sierpnia wylot do Japonii na Puchar Świata.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved