Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siatkarze AGH w niepełnym składzie trenują w Krakowie

Siatkarze AGH w niepełnym składzie trenują w Krakowie

fot. archiwum

Już tydzień trwają przygotowania AGH AZS Kraków do zbliżających się wielkimi krokami rozgrywek w Krispol I Lidze. Jako ostatni do małopolskiej ekipy dołączył Mariusz Wacek. Na razie Andrzej Kubacki nie ma wszystkich zawodników do swojej dyspozycji.

W poprzednich rozgrywkach krakowscy akademicy dopiero po walce w play-out zapewnili sobie utrzymanie w Krispol I Lidze. W sezonie 2015/2016 apetyty zawodników związanych z AGH są znacznie większe. W zespole zaszło sporo zmian. Przede wszystkim pojawiła się w nim spora rzesza młodych i perspektywicznych graczy, którzy w przyszłości mają spore szanse na występy w elicie. Jako ostatni do krakowskiego teamu dołączył Mariusz Wacek. To 20-letni środkowy, który w minionych rozgrywkach reprezentował Effectora Kielce. W Młodej Lidze rozegrał 64 sety, zdobywając w nich 160 punktów. Miał też możliwość debiutu w PlusLidze. Pojawił się na parkiecie w trzech partiach, w których zapisał na swoim koncie 2 oczka.

Szukaliśmy zawodników, którzy podejmą studia na jednej z najbardziej renomowanych uczelni w Polsce. Generalnie więc nasz zespół złożony jest ze studentów AGH, którzy reprezentują odpowiedni poziom sportowy – powiedział Andrzej Kubacki. – Uważam, że drużyna, która została zbudowana, powinna wykonać kolejny krok do przodu. Przychodząc w tamtym roku do Krakowa, podjąłem się realizacji długofalowego projektu. W poprzednim sezonie zdołaliśmy utrzymać się w Krispol I Lidze, a w kolejnych rozgrywkach chcielibyśmy ugrać więcej – dodał szkoleniowiec ekipy z Małopolski.

W miniony poniedziałek akademicy rozpoczęli treningi przed sezonem 2015/2016. Ćwiczyli będą do października, kiedy to rozpoczną się rozgrywki ligowe. Na pierwszy pojedynek krakowianie udadzą się do Wyszkowa, gdzie zmierzą się z miejscowym Camperem. – Mamy przed sobą jeszcze dziewięć tygodni przygotowań. Na obiektach AGH mamy stworzone bardzo dobre warunki do pracy, więc absolutnie nie wybieramy się na żaden obóz. Po pierwszych trzech tygodniach najcięższych treningów przejdziemy już do zajęć technicznych, a we wrześniu zaczniemy rozgrywać sparingi – zaznaczył opiekun siatkarzy AGH, który na razie nie ma do dyspozycji wszystkich graczy. Czterech z nich przebywa bowiem na zgrupowaniach reprezentacji Polski juniorów, która przygotowuje się do wrześniowych mistrzostw świata w Meksyku. – W trakcie poprzednich lat pracy w Mostostalu czy ZAKSIE przyzwyczaiłem się do tego, że w okresie przygotowawczym było bardzo mało zawodników do dyspozycji, także dla mnie nie stanowi to większego problemu. Poza tym przy budowie drużyny liczyliśmy się z tym, że niektórzy zawodnicy mogą dołączyć do niej w późniejszym okresie – zakończył Kubacki.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved