Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Pavla Vincourova: Potwierdziłyśmy, że mamy duże możliwości

Pavla Vincourova: Potwierdziłyśmy, że mamy duże możliwości

fot. Łukasz Krzywański

Czeszki w meczu o trzecie miejsce 2. dywizji World Grand Prix pokonały Portoryko. - Jesteśmy szczęśliwe, że mogłyśmy stać się częścią tego wspaniałego turnieju - mówiła Pavla Vincourova, która od przyszłego sezonu będzie grała w Budowlanych Łódź.

Jak oceniasz występ reprezentacji Czech w tegorocznych rozgrywkach World Grand Prix?

Pavla Vincourova: Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że mogłyśmy tutaj być, stać się częścią tego wspaniałego turnieju. Dla nas dotarcie do Final Four w Lublinie to ogromne osiągnięcie. Zdobycie trzeciego miejsca potwierdziło tylko, że mamy duże możliwości. Z każdym meczem rozwijamy się jako zespół. Wiemy, że możemy grać coraz lepiej i tak też się dzieje.

Jesteście bardzo młodą drużyną. Przestój w drugim secie meczu z Portorykankami to właśnie cena, jaką za to płacicie?Myślę, że jest to jedna z przyczyn. Również taki jest urok żeńskiej siatkówki. W jednym momencie możesz grać wspaniale, a później nagle nic nie wychodzi. Taka sytuacja zdarza się bardzo często. Nasz trener jest zawsze pełen energii i wkłada mnóstwo emocji w to, co robi. Myślę, że właśnie to pozwoliło nam całkowicie odmienić swoją postawę na boisku i w kolejnych setach zagrać już lepiej.

Czy czułyście wsparcie ze strony lubelskiej publiczności?

– Byłyśmy zaskoczone, że aż tyle ludzi przyszło oglądać mecze finałowe. Dla nas była to przyjemność grać tutaj. To nie jest tak, że wspierali nas tylko kibice z Czech. Bardzo się cieszymy, że także spora część Polaków świętowała sukces razem z nami, motywowała nas.

Trzecie miejsce w 2. dywizji WGP i brązowy medal w Pucharze Jelcyna to twoje największe osiągnięcia w tym sezonie jak do tej pory. Czy czujesz, że stajesz się coraz lepszą zawodniczką?

– Oczywiście, że tak. Dla mnie każdy mecz, zwłaszcza na takim wysokim poziomie, jest bardzo ważny. Zdobywam doświadczenie, właśnie dlatego dla nas tak ważny był występ w turnieju finałowym 2. dywizji World Grand Prix.

Trafiłyście do bardzo silnej grupy w nadchodzących mistrzostwach Europy. Co chcecie osiągnąć na europejskim czempionacie?

– Na razie skupiamy się na tym, by jak najlepiej przygotować się do tego turnieju, efekty powinny przyjść same. Na pewno chcemy wyjść z grupy i myślę, że nas na to stać.

W przyszłym sezonie zagrasz w zespole Budowlanych Łódź. Dlaczego zdecydowałaś się wybrać polską ligę?

– W Polsce panuje znakomita atmosfera do gry w siatkówkę. Jest to sport numer jeden w waszym kraju. Jestem bardzo zadowolona i nie mogę się doczekać tego, że w kolejnym sezonie będę mogła grać w Polsce. Sądzę, że to był dla mnie znakomity wybór.

Czy trudno było ci podjąć decyzję o zmianie włoskiej Serie A na Orlen Ligę? Czy wiesz już coś o swojej nowej drużynie?

Nie, myślę, że to nie była dla mnie trudna decyzja. Wiem, że w Polsce ludzie uwielbiają siatkówkę, podobnie jak ja. Dlatego bardzo się cieszę, że tutaj trafiłam i będę mogła się rozwijać. Znam kilka zawodniczek, z którymi będę grać w mojej nowej drużynie. Wciąż jednak nie wiem zbyt wiele, ale myślę, że na to przyjdzie jeszcze czas.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved