Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pałac Bydgoszcz rozpoczął przygotowania

Pałac Bydgoszcz rozpoczął przygotowania

fot. archiwum

Zespół Pałacu Bydgoszcz zainaugurował przygotowania do nowego sezonu Orlen Ligi. Pierwsze zajęcia odbyły się w hali Łuczniczka. Podopieczne Adama Grabowskiego będą trenowały w Bydgoszczy, za kilka tygodni zespół znad Brdy weźmie udział w turniejach.

Drużynę i sztab trenerski przedstawiła Ewa Kowalkowska, menedżer zespołu – Rozpoczynamy 24. sezon w Orlen Lidze. Mamy w zespole kilka nowych twarzy, chociaż te twarze też są na pewno znajome. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy przygotowania do nowego sezonu. Trenujemy na naszych obiektach – powiedziała podczas przywitania była zawodniczka bydgoskiego klubu.

Na pierwszym treningu zebrało się 11 zawodniczek oraz sztab szkoleniowy Adama Grabowskiego. Na dzisiejszych zajęciach zabrakło tylko rozgrywającej, Pauliny Bałdygi oraz środkowej Małgorzaty Śmieszek, które z kadrą Polski B uczestniczą w rozgrywkach Ligi Europejskiej. – Staramy się tak zaplanować proces przygotowania do nowego sezonu i chcemy zbudować taką strukturę zespołu, żeby ten spełniał wymagania Orlen Ligi. Niemniej jednak ten zespół różni się od poprzedniego. Przede wszystkim postawiliśmy na to, żeby zespół miał kilka doświadczonych, ogranych zawodniczek, prezentujących wysoki poziom sportowy, ale i tak potrzebne są do tego entuzjazm i dobrze zorganizowana praca – zaznaczył Waldemar Sagan, prezes klubu. – Ten zespół budował Adam Grabowski. My pomagaliśmy mu w budowaniu tego zespołu. Nasz klub jest rozliczony za ubiegły sezon. Nie ma żadnych zaległości i zobowiązań, ani względem zawodniczek, ani względem innych podmiotów – wspomniał szef pałacanek.

Chciałbym życzyć wszystkim kibicom, żeby ten sezon dostarczył im więcej pozytywnych przeżyć i oby więcej razy wychodzili z hali Łuczniczka zadowoleni z ambitnej postawy zespołu, ale również byli radośni z tego, że zespół odniósł zwycięstwo. Oby tych zwycięstw było jak najwięcej, chociaż zdajemy sobie sprawę, że gramy z silniejszymi zespołami, ale najważniejsze jest, żeby podejmować walkę i tych zwycięstw osiągnąć jak najwięcej. Mam nadzieję, że ten zespół będzie dostarczał nam dużo emocji sportowych, czego wszystkim kibicom życzę – zakończył prezes bydgoskiego klubu.Pierwszy inauguracyjny mecz ligowy bydgoszczanki rozegrają 17 października z Chemikiem Police. W Łuczniczce zaś drużynę Pałacu zobaczymy 21 października. Wówczas rywalem ekipy Adama Grabowskiego będą Budowlani Łódź.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved