Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Maja Tokarska: Cały czas mamy o co walczyć

Maja Tokarska: Cały czas mamy o co walczyć

fot. archiwum

Reprezentacja Polski uległa w finałowym spotkaniu 2. dywizji World Grand Prix Holenderkom. Biało-czerwone poprawiły jednak wynik sprzed roku, kiedy to nie udało im się zagrać w finale. - Z roku na rok jest troszeczkę lepiej - przyznała Maja Tokarska.

Holenderki podchodziły do meczu finałowego w roli faworytek. Oranje nie przegrały w tej edycji World Grand Prix ani jednego spotkania, pokazały również, że z Polkami potrafią wygrywać. Apetyty kibiców rozbudziły jednak sparingi, które podopieczne Jacka Nawrockiego rozgrywały tuż przed turniejem w Lublinie. Dwukrotnie rozegrały wyrównane spotkania z siatkarkami z Holandii, dodatkowo pomóc w odniesieniu sukcesu miało wsparcie kibiców. Boisko jednak boleśnie zweryfikowało oczekiwania biało-czerwonych, które po jednostronnym spotkaniu uległy niemal bezbłędnym rywalkom. – Sparingi rządzą się swoimi prawami. W finale to był zupełnie inny mecz, bardzo chciałyśmy wygrać. Jednak było to jednostronne spotkanie. Nie tylko z trybun tak to wyglądało. Na boisku też to czułyśmy. Oczywiście nie poddawałyśmy się, próbowałyśmy walczyć. Być może tego nie widać na tablicy wyników, ale w żadnym momencie spotkania się nie załamałyśmy – zapewniła Maja Tokarska, środkowa reprezentacji Polski.

Po raz drugi od czasu nowej formuły zawodów turniej finałowy WGP 2. dywizji został zorganizowany w kraju nad Wisłą. Rok temu Polkom nie udało się jednak awansować do finału tej imprezy, wtedy w półfinale na drodze awansu do elity naszym reprezentantkom stanęły Belgijki. – Mam nadzieję, że za rok uda nam się awansować. Z roku na rok jest troszeczkę lepiej – oceniła Tokarska. Sezon reprezentacyjny trwa jednak dalej, a trener Nawrocki niejednokrotnie wspominał, że kolejną imprezą docelową będą dla biało-czerwonych mistrzostwa Starego Kontynentu. – Teraz skupiamy się na tym, aby zapomnieć o tym meczu i przygotować się do mistrzostw Europy, bo cały czas mamy o co walczyć – dodała środkowa polskiego zespołu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved