Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Legionowianki wróciły do hali

Legionowianki wróciły do hali

fot. Bogusław Krośkiewicz

13 zawodniczek legionowskiej Legionovii stawiło się w samo południe na pierwszym po wakacjach spotkaniu. Po krótkim zebraniu organizacyjnym i rozdaniu sprzętu Ettore Guidetti przeprowadził dwugodzinny, intensywny trening.

Siatkarki Legionovii Legionowo w tym roku wakacje mają już za sobą, bowiem od poniedziałku rozpoczęły przygotowania do sezonu 2015/2016. Tuż przed 12.00 co chwila wybuchały okrzyki radości, gdy w drzwiach hali kolejno pojawiały się legionowianki. Na pierwszym spotkaniu pojawiły się wszystkie zawodniczki poza Moniką Bociek oraz Joanną Pacak, które wraz z kadrą B biorą udział w rozgrywkach Ligi Europejskiej. – Wiele będzie zależało od tego, jak nasza reprezentacja będzie radziła sobie na arenie międzynarodowej. Jeżeli Polki znajdą się w finale, wówczas Monika i Asia wrócą do nas w połowie września – tłumaczy drugi trener legionowianek, Robert Strzałkowski. Co ciekawe w legionowskiej Arenie nie zabrakło Malwiny Smarzek i Darii Paszek, które w miniony weekend w Lublinie brały udział w World Grand Prix.

Rozpoczęliśmy od spotkania organizacyjnego, na którym m.in. przedstawiono program na najbliższe tygodnie. Później wydano dziewczynom sprzęt, a następnie popołudniu przeprowadziliśmy pierwszy trening w hali – mówi trener Strzałkowski. Sztab szkoleniowy zapowiada, że w najbliższym czasie siatkarki nie będą oszczędzane. Główny nacisk zostanie położony na siłę i wytrzymałość. – W lipcu każda z zawodniczek od Omara (Capuzzo, trenera przygotowania fizycznego – przyp. red.) dostała rozpiskę z pracą do wykonania. Dlatego też zakładamy, że dziewczyny w pewnym stopniu do treningów są już przygotowane. Wkrótce powinny pojawić się zajęcia z piłkami, ale bez skakania, będzie też plażówka, co dodatkowo powinno poprawić naszą wytrzymałość – wyjaśnił asystent Ettore Guidettiego.

Pod koniec sierpnia legionowianki rozpoczną całą serię turniejów i gier kontrolnych. Na początku września pojadą do Wieliczki, gdzie poza miejscowymi zmierzą się z Jastrzębiem Borynią i Developresem. Dwa tygodnie później w Ostrowcu Świętokrzyskim sparować będą z KSZO, BKS-em Bielsko-Biała i ponownie Developresem. W końcówce września w Bobolicach grać będą z Budowlanymi Łódź, Pałacem Bydgoszcz i Naftą Piła. Niewykluczone, że przed inauguracją ligi Legionovia rozegra jeszcze sparing. Jej rywalem będzie PGE Atom Trefl Sopot.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved