Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: Wszystko zweryfikuje boisko

Adam Grabowski: Wszystko zweryfikuje boisko

fot. Piotr Woźniak

- Samą młodzieżą w dorosłej siatkówce nie da się tak do końca wygrywać, dlatego zespół został wzmocniony młodymi, ale i też doświadczonymi zawodniczkami - o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu mówi nam Adam Grabowski, trener Pałacu Bydgoszcz.

W poprzednim sezonie miał pan do dyspozycji młode zawodniczki, a teraz będzie to zupełnie odmienna drużyna. Czy w tym sezonie Pałac stać na coś więcej?

Adam Grabowski: – W meczach o miejsca 9-12 zespoły, które miały w swoich składach właśnie doświadczone zawodniczki, wygrywały z młodzieżą i to było ewidentnie widać. Na przykład KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, czyli drużyna, która była zdziesiątkowana, miała w swoim składzie doświadczone dziewczyny i ugrała 9. miejsce. My w swoim zespole mieliśmy tylko 14 młodych zawodniczek i one nie sprostały zadaniu. Wnioskiem jest to, że samą młodzieżą w dorosłej siatkówce nie da się tak do końca wygrywać. Dlatego wydaje mi się, że zespół został wzmocniony młodymi, ale i też doświadczonymi zawodniczkami, które pomogą zespołowi nabrać doświadczenia i wyników. Ale to wszystko zweryfikuje boisko.

Skład jest już kompletny, czy jeszcze kogoś panu brakuje w zespole?Mnie brakuje jednej zawodniczki, która posiada umiejętność przyjęcia zagrywki. W zespole jest też Natalia Krawulska, która jest wszechstronną zawodniczką i potrafi zagrać na dwóch przyjęciach, jak również w ataku. To jest dziewczyna, która zagra na każdej pozycji, jeśli chodzi o skrzydło. Mamy w zespole trzy przyjmujące, dlatego szukamy jeszcze jednej, która wzmocni rywalizację w zespole.

Czy w okresie przygotowawczym planuje pan jakieś zgrupowanie?

Nie będzie żadnego zgrupowania. Będziemy trenować na własnych obiektach w Bydgoszczy. Zawsze wiadomo, że takie zgrupowania dają więcej, ludzie są wtedy ze sobą i to powoduje, że zespół się scala. Niestety, to wszystko – to są duże koszty. Dlatego wspólnie z zarządem postanowiliśmy nie wyjeżdżać na żadne zgrupowanie, tylko skupimy się na poszukiwaniu jeszcze jednej zawodniczki, która wzmocni przyjęcie zagrywki.

Czy plan przygotowań będzie miał inną specyfikę ze względu, że są to treningi tylko w Bydgoszczy?

Przez pierwsze dwa tygodnie to będzie generalnie praca nad fizyką i ogólne przygotowanie. Na następne dwa tygodnie mamy zaplanowane mecze kontrolne, ale takie pojedyncze. Jest to w ramach jednostki treningowej i w ogóle nie interesuje mnie wynik tych sparingów. Interesuje mnie organizacja gry i to będzie podstawowa rzecz. Natomiast od początku września zaczynamy przygotowania do sezonu i tam będzie okres przeplatany turniejami, m.in. w Bobolicach (25-27 września). Rywalkami w tym turnieju będą drużyny z Piły, Legionowa i Łodzi. Czeka nas też turniej w Rzeszowie (9-11 października), a przeciwnicy jeszcze nie są znani.

Jakie deklaracje stawia pan przed nadchodzącym sezonem?

Mam nadzieję, że będzie dużo lepiej w tym sezonie niż w poprzednim. Ja nie chcę składać żadnych deklaracji. W tamtym roku złożyłem deklarację i jak to wyszło, to wszyscy zainteresowani wiedzą. Jedyne, co mogę obiecać z mojej strony, to bardzo ciężka i uczciwa praca i będę wymagał od dziewczyn zaangażowania, entuzjazmu i rozumu na boisku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved