Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sylwia Korczak i Oliwia Jakielaszek w Culmenie

Sylwia Korczak i Oliwia Jakielaszek w Culmenie

fot. archiwum

UKS Culmen szykuje się do nowego sezonu w wyższej klasie rozgrywkowej. Nowymi twarzami nowego drugoligowca z Chełmna zostały Sylwia Korczak oraz Oliwia Jakielaszek. Obie zawodniczki mają być dużym wzmocnieniem dla zespołu.

Korczak w zeszłym sezonie reprezentowała pierwszoligowy zespół Budowlanych Toruń, a jest wychowanką właśnie klubu z Chełmna. Oliwia Jakielaszek jest to zawodniczka, która w ubiegłym roku grała w Młodej Orlen Lidze w barwach Pałacu Bydgoszcz. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się zakontraktować tak wartościowe zawodniczki, które będą poważnym wzmocnieniem naszego zespołu. Tak jak wcześniej wspomniałem, budujemy zespół, który będzie miał doświadczone zawodniczki, jak Sylwia oraz młode, które są głodne sukcesu – jak Oliwia – powiedział szkoleniowiec Culmenu Chełmno.

Jest to dla mnie kolejne wyzwanie po zakończeniu wieku juniorki. Wierzę w to, że zespół jest perspektywiczny. Klub „postawił” na młode zawodniczki, a z tego powinien wyjść świetny kolektyw. Już po pierwszym spotkaniu z przedstawicielami zarządu spodobał mi się pomysł budowania zespołu, dlatego uważam, że będzie nam się dobrze współpracowało. Ja ze swojej strony zrobię wszystko, aby tak było. Klub trafnie dopiera wzmocnienia. Zespół może być nieobliczalny, ponieważ dziewczyny grały na różnych poziomach, nawet w zespołach pierwszoligowych. Na pewno będziemy wymieniały się swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniem. Ja ze swojej strony chciałabym pokazać jak najwięcej dobrego w nadchodzącym sezonie. Przepracować go tak, aby być usatysfakcjonowaną w 120%. Jeżeli tak się stanie, będę spokojna o wyniki. Myślę, że to najlepszy czas na rozpoczęcie nowej drogi dla UKS-u Culmenu Chełmno w II lidze piłki siatkowej kobiet – powiedziała Oliwia Jakielaszek.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved