Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > O. Nowgorodczenko: Polska siatkówka jest znana na całym świecie

O. Nowgorodczenko: Polska siatkówka jest znana na całym świecie

fot. archiwum

Ukraińska rozgrywająca jako ostatnia dołączyła do Wisły Warszawa w tym okienku transferowym. Olena Nowgorodczenko jest reprezentantką swojego kraju, a w ostatnim sezonie występowała w Rumunii. Ukrainka z Wisłą Warszawa podpisała roczny kontrakt.

Teraz 27-letnia wychowanka CHIPB-Krug pojedzie z warszawskim zespołem na sierpniowe zgrupowanie do Zakopanego. Co ciekawe, już kiedyś tam była. Zawodniczka przyznała, że po otrzymaniu propozycji z klubu z Warszawy nie zastanawiała się długo. – Zadzwonił do mnie mój menedżer i powiedział, że jeden klub z Polski jest mną zainteresowany. Zostałam zaproszona na spotkanie. Zobaczyłam, że klub jest dobrze zorganizowany i ma duże ambicje. Po rozmowach podpisałam jednoroczny kontrakt z Wisłą. Nie była to dla mnie trudna decyzja – zaznaczyła Nowgorodczenko.

Zawodniczka dodała również, że nie bez znaczenia była dobra opinia, jaką cieszą się rozgrywki ligowe w Polsce. – Polska siatkówka jest bardzo dobrze znana na całym świecie i wiem, że jest tutaj wysoki poziom. Także w pierwszej lidze. Z moimi poprzednimi drużynami wiele razy byłam w waszym kraju. Byłam nawet na obozie przygotowawczym w Zakopanem, gdzie występowałam w sparingach z Muszynianką Muszyna. W Pucharze Challenge rywalizowałam z zespołem z Bielska-Białej. Natomiast w tym roku w Lidze Mistrzów grałam przeciwko Atomowi Sopot – kontynuowała siatkarka.

To właśnie 27-letnia zawodniczka ma być reżyserem gry Wisły Warszawa. – Jestem rozgrywającą, więc moim podstawowym zadaniem jest podawanie piłek do koleżanek. Lubię jednak także bronić i atakować. Po zakończeniu ostatniego sezonu starałam się utrzymać dobrą formę. Ćwiczyłam na siłowni kilka razy w tygodniu – mówiła o swojej roli w zespole Nowgorodczenko, podkreślając, że wraz ze swoim nowym zespołem mierzy w najwyższe cele. – Oczywiście celem na nadchodzący sezon jest wygrana w pierwszej lidze i awans do Orlen Ligi – zakończyła siatkarka z Ukrainy.źródło: inf. własna, wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved