Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE M, gr. A: Kolejne pewne zwycięstwo Macedończyków

LE M, gr. A: Kolejne pewne zwycięstwo Macedończyków

Reprezentacja Macedonii przeskoczyła Polaków w tabeli grupy A Ligi Europejskiej. W drugim starciu z Austrią, które Macedończycy rozgrywali we własnej hali, drużyna gospodarzy nie pozwoliła wyrwać sobie nawet seta i zgarnęła komplet punktów.

Początki spotkania wskazywały, że Austriacy wyciągnęli wnioski z sobotniej porażki. Po mocnym starcie podopieczni Michaela Warma prowadzili 8:6 podczas pierwszej regulaminowej przerwy w grze. Dobrze w bloku spisywał się Wohlfahrtstätter, prezentując się równie dobrze w ataku. Początkowa faza spotkania to popis gry przyjezdnych, co miało odzwierciedlenie na tablicy wyników. Wypracowana w pierwszych akcjach seta przewaga utrzymywała się na dłuższej przestrzeni partii (11:16). Przy nieco słabszym starcie Jovicy Simovskiego sygnał do ataku dał swoim kolego Nikola Gjorgiev. Cierpliwa i konsekwentna gra Macedończyków okazała się wystarczającą i pogoń za rywalem przyniosła oczekiwane rezultaty. W kluczowym fragmencie seta jednopunktowa zaliczka przemawiała na korzyść miejscowych (21:20). Tej przewagi podopieczni Zarko Ristoskiego nie pozwolili sobie już odebrać, utrzymując kontrolę nad przebiegiem zmagań i wygrywając 25:22.

Pierwsze akcje drugiej partii to bliźniaczo podobny start do odsłony premierowej. Po stronie Austriaków dobrze do gry wprowadził się Tröthann, który po zmienieniu Zassa w pierwszym secie pozostał na placu gry. Podczas pierwszej regulaminowej przerwy w grze minimalne prowadzenie przemawiało na korzyść gości. Mimo poprawy skuteczności w ataku Austriacy nie byli jednak w stanie zdominować rywali, tak jak miało to miejsce we wcześniejszym fragmencie meczu. Minimalne prowadzenie przemawiało na korzyść gospodarzy, prowadzonych przez Nikolę Gjorgieva. Trener Ristoski również nie unikał rotacji składem, desygnując do gry m.in. Despotovskiego. Przy kolejnym zrywie Macedończycy prowadząc 16:13, zostawili rywali w tyle. Mimo ambitnej walki goście nie zdołali już wrócić do gry na styku, przegrywając 19:25.

Nie rezygnując z walki, Austriacy również w trzecim secie nie zamierzali nic ułatwiać rywalom. Ponownie jednak sił gościom wystarczyło tylko do etapu pierwszej przerwy technicznej. Podobnie jak we wcześniejszych setach, także tym razem szybko do głosu doszli gospodarze. Simovski z Gjorgievem systematycznie poprawiali swoje noty w ataku. Rezultaty przynosiło też ryzyko podejmowane w polu serwisowym. O ile w ataku Austriacy byli w stanie dotrzymywać kroku rywalom, to tym, co zrobiło różnicę, była liczba punktów oddawanych rywalom po niewymuszonych błędach własnych. Kolejne potknięcia siatkarzy z Austrii bezwzględnie wykorzystywali siatkarze Zarko Ristoskiego, prowadząc w końcówce 21:18. Wygrana w tej partii była dla Macedończyków już formalnością. Austriacy zdołali nieco zmniejszyć rozmiar porażki, jednak finalnie także w tym secie nie mogli być realnym zagrożeniem dla swoich rywali (25:22).

Macedonia – Austria 3:0
(25:22, 25:19, 25:22)

Macedonia: Gjorgiev G., Josifov (8), Gjorgiev N. (18), Ljaftov (8), Simovski (11), Klopcheski (1), Angelovski (libero) oraz Mihailov (libero), Despotovski (2) i Madjunkov (4)
Austria: Wohlfahrtstätter (11), Menner (7), Zass (4), Berger (6), Thaller (2), Buchegger (5), Kroiss (libero) oraz Tröthann (7), Koraimann (6), Tusch i Grabmuller