Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K: Gruzinki rozbite przez reprezentację Węgier

LE K: Gruzinki rozbite przez reprezentację Węgier

Po raz drugi w rozgrywkach Ligi Europejskiej kobiet reprezentacja Gruzji nie nawiązała walki z Węgierkami. W meczu rozgrywanym na węgierskim terenie ekipa gospodarzy rozbiła przeciwniczki w trzech setach i obecnie przewodzi stawce w zawodach.

Węgierki po sobotnim łatwym zwycięstwie były także faworytkami meczu rewanżowego. Drugi mecz z Gruzinkami rozpoczęły od stanu 2:0 i już od początku narzuciły rywalkom swój styl gry (7:1). Gospodynie, podobnie jak w sobotę, przeważały niemal w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, wykorzystywały każdą niedokładność w grze rywalek (13:3). Dora Horvath i koleżanki spokojnie kontrolowały to, co się działo na parkiecie, różnicę klas było widać gołym okiem (16:6, 20:8). Gruzinki nie miały żadnego argumentu zarówno w ataku, jak i w zagrywce czy bloku, aby nawiązać walkę. Przy stanie 24:11 miejscowe miały już szereg piłek setowych. Wykorzystały od razu pierwszą z nich.

Lekka dekoncentracja zapewne spowodowała, że kolejnego seta niespodziewanie to Gruzja rozpoczęła od stanu 3:1. Węgierki szybko się pozbierały i doprowadziły do remisu, a następnie wyszły na prowadzenie 8:4 na przerwie technicznej. Gospodynie po dość słabym początku wydawały się odzyskać rytm gry i z piłki na piłkę przejmowały kontrolę nad wydarzeniami (13:5). Na drugiej przerwie technicznej prowadziły one już różnicą dziesięciu punktów. Po powrocie na boisko wcale nie zwalniały tempa, zdobywając kolejne oczka (21:6). Podobnie jak w pierwszym secie na boisku istniała tylko jedna drużyna. Gruzinki były bezradne w każdym elemencie i w tej partii zdołały wywalczyć zaledwie dwanaście punktów.

Węgierki jednak starały się utrzymywać koncentrację, rozpoczęły trzeciego seta od stanu 4:0, a po chwili było już 6:1 i 14:2. Podobnie jak w poprzednich setach węgierscy kibice mogli obserwować jednostronne widowisko (18:3). Przy stanie 24:11 Węgierki miały już piłki meczowe i wykorzystały już pierwszą okazję na zakończenie spotkania, inkasując tym samym kolejne przekonujące zwycięstwo. Obraz gry najlepiej opisuje różnica w ataku, Węgierki zanotowały w nim 62-procentową efektywność, a Gruzja nie zdołała przekroczyć nawet 30%, sporą przewagę miały także w polu zagrywki (9:2) i bloku (9:2). Liderką węgierskiej ekipy okazała się Rita Liliom, która przy ponad 80-procentowej efektywności w ataku zdobyła 14 oczek.

Węgry – Gruzja 3:0
(25:11, 25:12, 25:11)

Węgry: Vasci (8), Sandor (9), Talas (3), Szeles (6), Liliom (14), Horvath (6), Kotel D. (libero) oraz Szakmary (7), Kotel Z., Bodnar Pap (3), Pallag (2) i Szombathelyi (3)
Gruzja: Chelidze (3), Kipshidze (3), Kakhadze (1), Tvauri, Sturua (1), Tchautchidze (3), Sanadze T. (libero) oraz Zadimenchenko (4), Sosnovskaya (2) i Sanadze J. (1)